نقاشان و مجسمه‌سازان به محمود دولت آبادی ادای دین کردند

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

به مناسب 81 سالگی محمود دولت آبادی نمایشگاهی که ادای دین نقاشان و مجسمه‌سازان به این نویسنده است در گالری سرزمین هنر برپا می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، به مناسب ۸۱ سالگی محمود دولت آبادی، نمایشگاهی که ادای دین نقاشان و مجسمه‌سازان به این نویسنده است، با نمایشگاه گردانی رضا رازقندی و سعید امکانی از ۲۲ تا ۲۸ مردادماه در گالری سرزمین هنر برپا می‌شود.

رضا رازقندی نمایشگاه گردان بزرگداشت محمود دولت آبادی گفت: محمود دولت آبادی یکی از مفاخر بزرگ دوران ماست که با آثار ارزشمندی که در حوزه ادبیات داستانی خلق کرده، سهم بسزایی در اعتلای فرهنگ ما داشته است. از این رو به عنوان یک هنرمند وظیفه خود می دانستم که خدمات او را ارج نهم.

او افزود: سال گذشته به مناسبت ۸۰ سالگی محمود دولت آبادی قصد داشتم مراسم بزرگداشتی برای در زادگاه او سبزوار برگزار و از مجسمه ای که برای او ساخته بودم، رونمایی کنم اما بنا به دلایلی شرایط برگزاری این مراسم  میسر نشد؛ از این رو امسال تصمیم گرفتم به مناسبت ۸۱ سالگی این شخصیت بزرگداشتی برای او در قالب یک نمایشگاه تجسمی برپا کنم.

این هنرمند نقاش و مجسمه ساز بیان کرد: در این راه سعید امکانی به عنوان نمایشگاه گردان با من همکاری کرد و جمعی با حضور نقاشان، مجسمه سازان و ۲ عکاس و ۲ گرافیست شکل گرفت تا هر یک براساس دیدگاه خود، اثری برای بزرگداشت  محمود دولت آبادی خلق کنند.

رازقندی ادامه داد: با توجه به این که نمی خواستیم تمام آثار فیگوراتیو و واقع گرایانه باشند، از هنرمندانی با سبک های مختلف برای حضور در این نمایشگاه دعوت کردیم. دراین نمایشگاه ۴۲ اثر در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت که بخش عمده آثار را نقاشی تشکیل می دهد.

سعید امکانی دیگر نمایشگاه گردان بزرگداشت محمود دولت آبادی توضیح داد: محمود دولت آبادی یکی از به نام ترین نویسندگان ایرانی هستند که با سبک منحصر به فردش، آثار متعدد و تاثیرگذاری خلق کرده است. در صحبتی که با رضا رازقندی داشتیم تصمیم گرفتیم به مناسبت ۸۱ سالگی این چهره ادبی بزرگداشتی در قالب یک نمایشگاه تجسمی برگزار کنیم.

او افزود: درابتدا قصد داشتیم این بزرگداشت صرفا نقاشانه باشد، اما در جریان کار مجسمه سازان، عکاسان و یک گرافیست هم به جمع هنرمندان این نمایشگاه پیوستند. برای بزرگداشت این نمایشگاه تصمیم گرفتیم از حضور هنرمندانی بهره بگیریم که حداقل ۴ دهه از محمود دولت آبادی کوچکتر باشند. هنرمندان این نمایشگاه برای خلق اثر با هیچ محدودیتی روبه رو نبوده اند و چون این نمایشگاه ادی احترام به محمود دولت آبادی است هرگز این ذهنیت را برای هنرمندان حاضر در این نمایشگاه به وجود نیاوردیم که با رویکرد ستایشگرانه به خلق اثر بپردازند.

در این نمایشگاه آثاری از علی صوفی، سعید امکانی، حسین تمجید، علیرضا خاقانی، امیرحسین امیرجلالی، سعید باباوند،محسن جمالی نیک، هادی ضیالدینی، سعید احمدزاده، فریبا آقایان، مرتضی خسروی، جواد آتشباری، محمدرضا توکلی راد، رضا رازقندی، عدنان مصلائی، علیرضا پویا، علی خالق، سعید محجوبی، ماهیار چرمچی، کامبیز حضرت پور، اوژن شیراوژن، محسن حسینمردی، عادل یونسی، خشایار شاهرخی، رسول احمدی، سعید پناهزاده، رضا علیزاده، داود حیدری، وحید امکانی، علی پیروز، ثریا عسگری، مرجان عسگری، حسین آزادی، اعظم حاتمی، هوشنگ هاتفی، الیاس ستاری، روحا تیموری، شاهین آروین و حسین ماهر در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

کتاب بزرگداشت محمود دولت آبادی؛ دربرگیرنده تصویر تمام آثاری است که برای این بزرگداشت خلق شده‌اند. مقدمه این کتاب توسط علی دهباشی نوشته شده است. طرح روی جلد و عکاسی تمام آثار و مراحل فنی کتاب را علی صوفی بر عهده داشته و پوستر نمایشگاه نیز توسط جواد آتشباری خلق شده و این رویداد با حمایت مالی علیرضا رازقندی و هادی نقیبی شکل گرفته است.

این نمایشگاه از ۲۲ تا ۲۸ مردادماه در گالری سرزمین هنر میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری سرزمین هنر دراوین، ابتدای سربالایی کچویی، کوچه صفا، پلاک ۴ واقع شده است.

انتهای پیام/

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت