موزه ملی ایران برای مسابقه «موزه را در خانه نقاشی کنید» فراخوان داد

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

موزه ملی ایران برای مسابقه «موزه را در خانه نقاشی کنید» فراخوان دادبه گزارش خبرگزاری صبا، موزه ملی ایران از کودکان و نوجوانان درخواست کرد تا در تعطیلات نوروز ۱۳۹۹ که با قرنطینه خانگی برای قطع زنجیره‌ شیوع کرونا همزمان شد، در رویداد مسابقه نقاشی کودک و نوجوان با عنوان «موزه را در خانه نقاشی کنید» شرکت کنند.

جبرییل نوکنده مدیر کل موزه ملی ایران درباره‌ این فراخوان توضیح داد:‌ از یک سو گروه ویژه‌ای از مخاطبان نوروزی موزه ملی ایران کودکان و نوجوانانی هستند که هر سال در روزها از سراسر ایران برای بازدید و مشاهده به موزه ملی ایران به عنوان مجموعه‌ای غنی از فرهنگ و تمدن کشور می‌آیند و از سوی دیگر همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران و تعداد زیادی از کشورهای جهان باید برای بازدید از موزه‌ها محدودیت‌هایی اعمال می‌شد بنابراین برای پایداری زنجیره‌ ارتباطی در نوروز ۱۳۹۹ برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقه نقاشی از بین آثار پیشنهادی موزه انجام شد.

به گفته‌ وی، هدف از برگزاری این رویداد، آشنایی هرچه بیشتر کودکان و نوجونان با فرهنگ و هنر ایرانی و همچنین استفاده مفید از روزهای فراغت حضور در خانه بود.

در فراخوان منتشر شده توسط موزه‌ ملی ایران آمده است:‌ «موزه ملی ایران با مشارکت کمیته ملی موزههای ایران ( ایکوم) و ستاد گردشگری شهرداری تهران دعوت به همراهی در برگزاری مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان می‌کند. موضوع مسابقه «موزه را در خانه نقاشی کنیم» است که برداشتی خلاقانه از بین ۱۵ اثر تاریخی، فرهنگی است که به پیشنهاد موزه ملی ایران برگزیده شده‌اند. تصاویر منتخب در تارنمای موزه ملی ایران با پیوند http://irannationalmuseum.ir/fa/  قابل رویت است.

کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۲ ساله از ۱۰ تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ می‌توانند تصویر اسکن نقاشی‌های خود را با تکنیک آزاد از طریق پست الکترونیک به نشانی irannationalmuseumkids@gmail.com با ذکر دقیق نام، مشخصات و شماره تماس ارسال کنند. از هر شرکت‌کننده در این فراخوان تنها یک اثر و در صورت تمایل کار گروهی کودکان و نوجوانان با مشارکت خانواده نیز پذیرفته می‌شود که اعلام این نکته به هنگام ارسال اثر ضروری است.

زمان داوری آثار، ابتدای اردیبهشت امسال و اعلام نتایج اواخر همین ماه مشخص شده است. همچنین به برگزیدگانِ حداقل ۲۰ اثر، جوایزی از سوی کـمیته ملی مـوزه‌هـای ایـران ( ایکوم) و ستاد گردشگری شهرداری تهران اهدا می‌شود و در آینده‌ی نزدیک نیز نمایشگاهی از بین آثار ارسالی نمایشگاهی در موزه ملی ایران برپا می‌شوند.»

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت