انجمن‌های عکاسی خواستار واکسیناسیون اعضا شدند/ آمادگی برای اعلام اسامی افراد

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

6 انجمن عکاسی در پیامی مشترک خواستار تخصیص سمیه‌بندی واکسن کرونا برای عکاسان شدند.

انجمن‌های عکاسی خواستار واکسیناسیون اعضا شدند/ آمادگی برای اعلام اسامی افرادبه گزارش صبا، ۶ انجمن عکاسی شامل انجمن صنفی سراسری عکاسان ایران، انجمن صنفی سراسری عکاسان صنعتی، تبلیغاتی و معماری ایران، انجمن صنفی عکاسان استان مرکزی، انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران
انجمن عکاسان نگاه، انجمن عکاسی میراث فرهنگی طی بیانیه‌ای اعلام کردند که برای معرفی عکاسان برای تخصیص سهمیه‌بندی واکسن کرونا آماده هستند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بیش از نیم قرن است که تاریخ معاصر، شاهد حضور موثر عکاسان ایرانی در همه عرصه‌ها و فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، هنری، فرهنگی و نظامی در سراسر ایران است. پیشگامی عکاسان ایران در صحنه‌ها و لحظات حساس تاریخ معاصر بر کسی پوشیده نیست. عکاسان در به تصویر کشیدن بحران‌ها، مصائب، شادی‌ها، غم‌ها و اندوه‌ها، رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های این ملت که برای ثبت در تاریخ انجام شده است، بسیار کوشیده‌اند.

از سال ۱۳۹۸ و آغاز شیوع بیماری کوید ۱۹ عکاسان ایرانی همواره در کنار مدافعان سلامت بوده و خطر ابتلا به این بیماری مهلک را به جان خریده‌اند تا وضعیت ایران و مواجهه ایرانیان را در برابر این بیماری در تاریخ معاصر با به‌کارگیری هوشمندانه و آگاهانه رسانه عکس، ثبت کنند.

متاسفانه در طول این مدت هیچ‌گونه همکاری و یا خدمات ویژه‌ای از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای برقراری تسهیلات لازم درباره «تزریق واکسن» برای اعضای انجمن‌های تخصصی عکاسی ایجاد نشده و در این مدت بخشی از «سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه عکاسی ایران» مانند: دکتر اکبر عالمی، علی‌اکبر آقاجری، مژگان پارسا مقام و استاد کاوه فرزانه در اثر ابتلای به این بیماری، روی در نقاب خاک کشیده‌اند و اکنون در میان ما نیستند تا از دانش، تجربه و وجود پربرکت ایشان بهره‌مند شویم.

قطعا بر این باوریم که تخصیص سهمیه برای پاکبانان و نیروهای انتظامی و معلمان و مدرسان ضروری است، اما عکاسان در نقطه و مکانی بسیار نزدیک‌تر به این واقعه ایستاده‌اند و همواره حضور آنان در میان جامعه، بیمارستان‌ها، آرامستان‌ها و …. حاوی پیام «خطر» و ماموریتی بدون بازگشت، بوده و هست.

«انجمن‌های عکاسی» برای این عزیزان که اگثرا از جوانان فعال و کوشای سراسر ایران هستند خواستار تخصیص «سهمیه‌بندی واکسن کرونا» از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.

بنابراین به صورت رسمی اعلام می‌کنیم: آماده اعلام اسامی این افراد برای تزریق واکسن در نوبت‌دهی فوری در ستادهای کرونا در استان تهران و سایر استان‌های کشور هستیم.

هشتم مرداد ۱۴۰۰»

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت