کاریکاتوریست‌ها مشغول کارند/ کامبیز درمبخش عزادار برادر و فعال در هشدارها

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

کامبیر درمبخش در شرایطی که عزادار از دست دادن برادرش بر اثر کروناست، مصمم تر از قبل با انتشار آثارش مردم را به ماندن در خانه دعوت می کند.

کاریکاتوریست‌ها مشغول کارند/ کامبیز درمبخش عزادار برادر و فعال در هشدارها

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا، حدود دو ماه است که از برگزاری نمایشگاه های هنری در گالری ها و  افتتاحیه های پرازدحام آنها در روزهای جمعه خبری نیست. ویروسی میلیون ها بار کوچکتر از انسان از راه رسیده و همه ساکنان زمین را به کنج امن خانه هایشان رانده است. حالا این موجود نادیدنی، انسان متفکر را به چالش کشیده و زندگی و کار عادی و روزمره را برایش به آرزو تبدیل کرده است.

این ویروس ذره بینی، توانسته مشاغل بسیاری را به نابودی بکشاند و بسیاری دیگر را نیز به این مرز نزدیک کند.اما با این وجود تکنولوژی های نوین ارتباطی به مدد برخی از مشاغل آمده است و صاحبان برخی از حرفه ها توانسته اند با بهره گیری از این تکنولوژی های نوین ارتباطی به شکل دیگری همچنان به حیات خود ادامه دهند.

هنرمندان در رشته های هنرهای تجسمی از آن دسته صاحبان حرفه هایی هستند که توانسته اند تکنولوژی های نوین ارتباطی را برای ارایه آثارشان به خدمت بگیرند و همچنان در ایام قرنطینه خانگی با مخاطبان خود در ارتباط باشند و بر همین اساس بسیاری از نمایشگاه هایی که برای برگزاری در گالری ها برنامه ریزی شده بودند، در این فرصت غنیمت، به نمایشگاه های آنلاین در فضای مجازی تبدیل شدند و به این ترتیب راه ارتباطی با مخاطبانشان را در این شرایط حفظ کردند.

در میان رشته های مختلف هنرهای تجسمی، کاریکاتور به دلیل قابلیت های ویژه خود از جمله سرعت و سهولت در خلق اثر، برخورداری از زبانی بین المللی و … هنرمندان بیشتری را در روزهای قرنطینه فعال نگاه داشته است و بر اساس همین ویژگی ها در بخش رویدادهای بزرگ، مسابقه بزرگ «ما کرونا را شکست می دهیم» از سوی وزارت بهداشت و درمان، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با دبیری سیدمسعود شجاعی طباطبایی در ابعاد بین المللی راه اندازی شد و با استقبال بسیاری از هنرمندان کارتونیست سراسر دنیا نیز روبرو شده است به طوری که آثار هنرمندانی از ۷۶ کشور دنیا به این مسابقه ارسال شده و مهلت ارسال آثار نیز بر اساس همین استقبال تمدید شده است.

در بخش فعالیت های فردی نیز می توان به فعالیت های کامبیز درمبخش از جمله استادان پیشکسوت کارتونیست ایران اشاره کرد؛ هنرمندی که نامش با هنر کارتون و کاریکاتور ایران گره خورده  است و هر جا نامی از این هنر باشد، بی تردید نام این هنرمند در زمره نخستین اسامی هنرمندان این رشته به ذهن خطور می کند.

این هنرمند ۷۷ ساله از همان نخستین روزهای اعلام خطر شیوع ویروس کرونا در کشورمان و لزوم ترغیب مردم به قرنطینه خانگی، دست به کار شد و آثاری را مرتبط با موضوع ویروس کرونا در صفحه شخصی خود منتشر کرد و مردم را به ماندن در خانه هایشان تشویق می کرد.

کامبیز درمبخش این روزها عزادار از دست دادن برادرش کیومرث درمبخش (نویسنده، عکاس و مستندساز) است که او را چندی پیش در فرانسه و بر اثر بیماری ناشی از همین ویروس از دست داد و این موضوع او را به ادامه راهش برای خلق آثاری با موضوع کرونا و هشدار به مردم  برای ماندن در خانه و مصون ماندن از ویروس کرونا مصمم تر کرد.

در ادامه تعدادی از آثار این هنرمند را مشاهده می کنید:

 

 

 

 

 

 

 

فاطمه حامدی خواه

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت