۲۰ پادکست «عصرانه هنر» تهیه شد/ بازنمایش ۸۰ پرتره از پیشگامان هنر و ادبیات معاصر

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

هادی مظفری درباره برنامه های اداره کل هنرهای تجسمی در روزهای قرنطینه توضیحاتی ارایه کرد.

۲۰ پادکست «عصرانه هنر» تهیه شد/ بازنمایش ۸۰ پرتره از پیشگامان هنر و ادبیات معاصر

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برنامه های این اداره کل در روزهای قرنطینه گفت: ما در کنار کارهای اجرایی خود در اداره کل هنرهای تجسمی، در تلاشیم تا فضایی را به پژوهش و کارهای تخقیقاتی اختصاص بدهیم. مجموعه مقالات جشنواره فجر و همین پادکست های تاریخ هنر با عنوان «عصرانه هنر» و «پروژه نو به نو» و «هشتاد پرتره از پیشگامان هنر و ادبیات» نمونه ای از این فعالیت هاست.

وی افزود: پیش از ایام نوروز که بنا شد اداره کل ها، فعالیت هایی را برای روزهای قرنطینه و اوقات خانه نشینی هموطنان طراحی کنند ما نیز در اداره کل هنرهای تجسمی تصمیم گرفتیم چند برنامه را به طور همزمان پیش ببریم. ارائه آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر با عنوان «نو به نو» به مدت ۴۰ روز هر روز یکی از آثار موزه به همراه متن توصیفی اثر منتشر شده یکی از برنامه های ما در ایام خانه نشینی هنرمندان بوده است. در برنامه ای دیگر هم آثار مسابقه کاریکاتور «ما کرونا را شکست می دهیم» منتشر کردیم.

مظفری در ادامه یادآور شد: ساخت پادکست ها نیز با این هدف انجام شد که برای علاقه مندان تخصصی و عمومی هنر به ویژه هنرهای تجسمی موضوعات جذابی را در فضا مطرح کنیم. با آرشیو این برنامه ها و رجوع علاقه مندان به شنیدن دوباره آنها در فضاهای مربوط به هنرهای تجسمی، می توانیم به مجموعه ای برای تاریخ شفاهی هنرهای تجسمی دست پیدا کنیم.

مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: در ۲۰ قسمت پادکست «عصرانه هنر» موضوعاتی شامل بررسی نقاشی های سهراب سپهری، پروانه اعتمادی، علی نصیر و حسین محجوبی، نگاهی به مکتب‌های دوره صفوی، بررسی عکاسی تاریخی و مطبوعاتی، بررسی کاریکاتور مطبوعاتی، بررسی ریشه های باستانی هنر مدرن و همچنین نگاهی به نقوش باستانی در هنر امروز، و تاثیر مدارس هنری مثل مدرسه صنایع مستظرفه و هنرستان هنرهای زیبا در عصرانه هنر موضوع بحث بوده اند.

وی در پایان عنوان کرد: در این روزها پروژه دیگری را نیز در دست اجرا داریم که بازخوانی و بازنمایش نمایشگاه «۸۰ پرتره از پیشگامان هنر و ادبیات معاصر» است که اولین بار در سال ۱۳۵۷ نمایش داده شده بود.

بر اساس اعلام واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، علاقه مندان می توانند برای دریافت و استفاده از آثار مسابقه کاریکاتور و گنجینه موزه و همچنین ۸۰ پرتره از پیشگامان هنر و ادبیات معاصر ایران، به صفحه موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر به نشانی @tajasomi و برای شنیدن پادکست «عصرانه هنر» نیز می توانند علاوه به صفحه اینستاگرام اداره کل هنرهای تجسمی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت