گالری «آرت سنتر» با رعایت موازین بهداشتی آغاز به کار کرد/ خرید آثار منتخب هنرمندان

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

مدیر گالری آرت سنتر از آغاز به کار این گالری از یکم اردیبهشت ماه با رعایت موازین بهداشتی و همچنین خرید آثار منتخب هنرمندان خبر داد.

گالری «آرت سنتر» با رعایت موازین بهداشتی آغاز به کار کرد/ خرید آثار منتخب هنرمندان

وحید ملک مدیر گالری آرت سنتر در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا درباره بازگشایی و فعایت این گالری در سال جدید بیان کرد: از  اول اردیبهشت ماه مجموعه نگارخانه های آرت سنتر باز است و بر اساس همه پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی فعالیت خود را آغاز می کنیم و البته با توجه به اهمیت سلامت هنرمندان و مخاطبان، برگزاری افتتاحیه ها را در حال حاضر نخواهیم داشت ولی درهای گالری به روی همه هنرمندان، مجموعه داران و علاقه مندان آثار هنری با رعایت همه موارد بهداشتی باز است.

وی درباره برنامه ای که برای این روزهای گالری آرت سنتر در نظر گرفته است، توضیح داد: ما هیچ نمایشگاه و افتتاحیه ای نخواهیم داشت ولی با توجه به این که کلکسیون گالری آرت سنتر مجموعه بسیار مفصلی است، قصداریم که هر هفته از میان این مجموعه آثار به طور متناوب آثاری را روی دیوار ببریم و به این ترتیب مروری بر آثار هنری سال های گذشته خواهیم داشت. البته در زمینه استعدادیابی و خرید آثار هم به منظور حمایت از هنرمندان فعالیت خواهیم داشت و از میان آثار هنرمندانی که از سراسر کشور برای ما ارسال می شود، آثاری را انتخاب و به نمایش می گذاریم که این نمایش آثار بدون مراسم افتتاحیه خواهد بود و برخی آثار منتخب را نیز خریداری می کنیم.

وحید ملک همچنین درباره نمایشگاه های لغو شده این گالری هم بیان کرد: نمایشگاه های برنامه ریزی شده این گالری  هیچ کدام لغو نشده اند و همه آنها با تأخیر برگزار خواهند شد که زمان آن را متعاقبا اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان این که جدول برنامه ریزی فصل بهار در گالری آرت سنتر به شکل معلق است، درباره زمان برگزاری نمایشگاه ها به شکل معمول در این گالری اظهار کرد: با توجه به این که گالری آرت سنتر افتتاحیه های بسیار شلوغی را همیشه دارد، بنابراین به محض آن که امکان تجمع وجود داشته باشد، این نمایشگاه ها را برگزار خواهیم کرد و در حال حاضر نیز با ظرفیت بسیار محدود برای ایجاد فاصله دو متری بازدیدکنندگان را در گالری می پذیریم که ازدحام ایجاد نشود و همه وسایل بهداشتی اعم از گان کفش، دستکش، ماسک، الکل و تب سنج در بدو ورود هر بازدیدکننده در اختیار او قرار خواهد گرفت.

ملک درباره ضرر و زیان ناشی از شیوع ویروس کرونا به گالری ها بیان کرد: نه تنها گالری ها بلکه بسیاری از مشاغل دیگر نیز تحت تاثیر شیوع این ویروس قرار گرفتند به این دلیل که هزینه ها جاری است ولی چاره ای نیست به هر حال اتفاقی ناخواسته است که همه جهان را درگیر کرده است و ناچاریم که به اقتضای آن فعالیت های خودمان را با آن هماهنگ کنیم تا چرخه فعالیت های هنری متوقف نشود.

این مدیر گالری در پایان درباره برنامه خرید آثار از سوی گالری آرت سنتر توضیح داد: به منظور حمایت از هنرمندان که شغل دیگری به جز هنر ندارند، برنامه خرید آثار  را در برنامه خود قرار داده و بودجه ای را برای این منظور اختصاص داده ایم و از امروز یکم اردیبهشت ماه از میان آثاری که از هنرمندان مختلف برای ما ارسال می شود، آثار منتخب را خریداری خواهیم کرد.

فاطمه حامدی خواه

انتهای پیام/

 

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت