کرونا طبقات میان مردم را از میان برداشت/ رنسانسی جدید پیش روست

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

اسرافیل شیرچی معتقدست ویروس کرونا باعث شد که طبقات میان آدم ها برداشته شود و حضور هنرمندان در کنار جامعه پزشکی، بی نظیر بود.

کرونا طبقات میان مردم را از میان برداشت/ رنسانسی جدید پیش روستاسرافیل شیرچی هنرمند خوشنویس در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا درباره فعالیت هایش در روزهای قرنطینه و شیوع ویروس کرونا بیان کرد: در این دوران همچنان مشغول مشاقی و کارهای تازه ای هستم که نیاز به تعمق بیشتری دارد و سعی دارم شکل موسیقایی کارم را هم تغییر دهم و سعی می کنم کلمات و حروف را پرواز بدهم و هر جا که توفیقی کسب کنم، لبخند و شادی اجتماع را هم می بینم.

وی  با اشاره به تاثیرات دوران قرنطینه بر هنرمندان اظهار کرد: این دوران باید کمی تغزل و باور را در آدم ها افزون تر کند که آدم بتواند کارهای قوی تری انجام بدهد. این شرایط برای همه ناگوار بود و به قول استاد فرشچیان همه عالم مثل هم شدیم و همه عالم به سان هم در حال کار کردن با نگرانی های مشابه هم هستیم. در سه ماه اخیر نیز بسیاری از ما به سفر درون و نهان رفتیم و گاهی هم بازگشتی داشتیم که حال و هوایی عوض شود و گاهی هم در آن سفر مستغرق شدیم. به هر حال کتاب های نخوانده، شعرهای ننوشته و نجواهای عارفانه آدمی بسیار است که باید انجام شود و این دوران برای انجام آنها مناسب است.

شیرچی درباره ارایه آثارش در پروژه ای موسیقایی که با همکاری پرویز پرستویی، سالار عقیلی، فاضل جمشیدی و علیرضا بهرامی همراه شده بود، توضیح داد: در بخش تجسمی این پروژه من هم همکاری داشتم و روی آثار خوشنویسی من دکلمه و آواز این پروژه انجام شد که تجربه خوبی بود.

این خوشنویس درباره اثرگذاری هنرمندان بر مردم در دوران قرنطینه یادآور شد: هنرمندان به سان جامعه پزشکان و پرستاران، حضور فعالی در دوران شیوع ویروس کرونا داشتند، کنج عزلت نگزیدند و مردم را رها نکردند. هنرمندان با نوشته ها، آوازها، موسیقی ها و خوشنویسی های خودشان و همچنین حس و حال معنوی خود مردم را در خانه های خود سرگرم کردند که پریشان حال نشوند. هنرمندان معاصر ما در کنار جامعه پزشکی با مردم همراهی و همیاری داشتند و همدیگر را تنها نگذاشتند و در مجموع در این سه ماه اخیر هنرمندان در تغزلی کردن روحیات مردم بی نظیر بودند.

شیرچی گفت: بارها دیدیم که هنرمندان بسیاری، بی پیرایه هر کدام کنجی نشسته و هنرش را در هر گوشه از دنیا برای همه مردم به نمایش گذاشتند، خطی نوشتند، موسیقی اجرا و دلی را شاد کردند.

این هنرمند با بیان این که کرونا باعث شد تا طبقات میان مردم برداشته شود، اظهار کرد: به اعتقاد من، کرونا باعث شد که طبقات میان آدم ها برداشته شود و در این شرایط انگار که همه در کعبه حضور داشتند و فکر می کنم رنسانس بهتری از نظر فرهنگ و هنر بعد از کرونا اتفاق خواهد افتاد.

وی در پایان توضیح داد: گاهی هنرمندان ما خرج اهل سیاست می شوند و این حیف است که هنرمندی خرج چیزهایی شود که نباید بشود. هنرمندان باید با کارشان تاثیرگذار باشند نه عضویت در گروه و دسته هایی که ارتباطی با هنر ندارد.

فاطمه حامدی خواه

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت