اسامی برندگان مسابقه هنری «همچون پدر، مهربان»

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

نتایج مسابقه سراسری «همچون پدر، مهربان» در بخش‌های نقاشی و خوشنویسی ویژه کودکان و نوجوانان اعلام شد.

اسامی برندگان مسابقه هنری «همچون پدر، مهربان»به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نتایج مسابقه سراسری «همچون پدر، مهربان» در بخش‌های نقاشی و خوشنویسی ویژه کودکان و نوجوانان، هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر اعلام شد.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رییس شورای سیاست‌گذاری این مسابقه گفت: در این رویداد هنری که با هدف پاس‌داشت مقام والای شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در زمستان ۱۳۹۸ برگزار شد، بیش از ۲ هزار اثر در بخش نقاشی و یک ‌هزار اثر در بخش خوش‌نویسی به دبیرخانه ارسال شد.

قاسم تنها در ادامه اظهار کرد: اگر چه شیوع بیماری کرونا و آغاز قرنطینه تنها ۲۰ روز پس از فراخوان اولیه و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی بر روند ارسال آثار و مشارکت علاقه‌مندان تاثیر گذاشت اما به لطف خداوند و حمایت‌های مدیران کل استانی کانون آثار قابل توجهی مورد داوری قرار گرفت.

او افزود: مهم‌ترین مسئله برای ما این بود که بتوانیم طبق وعده‌ای که داده بودیم هم‌زمان با روز قدس و سوم خرداد (سالروز آزادسازی خرمشهر) که این شهید والا مقام نماد ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان اسلام بود، بتوانیم آثار رسیده به دبیرخانه را تفکیک و داوری کنیم که این کار خوشبختانه انجام شد.

به گفته‌ قاسم تنها، قرار است به زودی نمایشگاهی از آثار برتر بخش خوش‌نویسی و نقاشی این مسابقه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سپس در شهرهای مختلف کشور نیز برای علاقه‌مندان برگزار شود.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج کانون اظهار کرد: کتابی با همین عنوان «همچون پدر، مهربان» به ‌زودی آماده نشر و در سالروز شهادت این سردار سرافراز اسلام با حضور مسئولان کشوری رونمایی می‌شود.

وی درباره انتخاب هیات داوران این مسابقه بیان کرد: تمامی داوران انتخابی که اسامی آن‌ها در شورای سیاست‌گذاری مسابقه مطرح و به رای گذاشته شد از فارغ‌التحصیلان رشته‌های تخصصی هنرهای تجسمی بوده و هر یک دست‌کم بیش از ۲۰ سال به‌صورت تخصصی در حوزه آموزش هنر به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند.

قاسم تنها برگزیدگان این مسابقه را به شرح زیر معرفی کرد:

عطیه رستمی‌زاده، افسانه مهدیزاده و معصومه خسروآبادی به عنوان داوران بخش خوش‌نویسی و همچنین صابر سلیمانی، منیژه نوربخش و ندا محقق به عنوان داوران بخش نقاشی در این مسابقه، آثار را داوری کردند.

در بخش «خط تحریری گروه سنی ۸-۱۴ سال» علی صادقی از خراسان رضوی، بهراد حاجی‌عسگری و محمدجواد مهرابی هر دو از تهران به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب شدند.

همچنین در بخش «خط تحریری گروه سنی ۱۴-۱۸ سال» کوثر نورزاده از تهران به عنوان نفر برگزیده این بخش معرفی شد.

علی صادقی از خراسان رضوی، ملیکا جوکار از شیراز و مسیحا جهانی از لاهیجان به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم بخش «خط نستعلیق گروه سنی ۸-۱۴ سال» شناخته شدند.

همچنین محمدرضا شاه‌محمدی از تهران، علی رنجبر از خراسان رضوی و عباس رحیمی و اشکان عشایری (به صورت مشترک) از اردبیل در بخش «خط نستعلیق گروه سنی ۱۴-۱۸ سال» به عنوان نفرات اول تا سوم اعلام شدند.

در بخش «خط تحریری گروه سنی ۸-۱۴ سال» نیز بهراد حاجی‌عسگری به عنوان نفر برگزیده معرفی شد.

در بخش «مسابقه نقاشی گروه سنی ۶ تا ۱۰ سال» محمد حسنی از تهران، کیارش صمیمی‌تبار از کرمانشاه و محمدطاها ابراهیمی‌نسب از کرمان به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم اعلام شدند.

همچنین در همین بخش «گروه سنی ۱۱ تا ۱۴ سال» سیدمحمود مطلبی از مازندران، زهرا حسن‌پور از آذربایجان شرقی و نازنین‌زهرا حجتی‌نژاد از خراسان رضوی به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم شناخته شدند.

در «گروه سنی ۱۴ تا ۱۷ سال» بخش نقاشی، مهدیه اسماعیلی از کرمانشاه، فاطمه بخشی‌پور از کرمان و فاطمه میرزالو از ارومیه به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

قاسم تنها در پایان گفت: در مجموع ۱۱۵ اثر نقاشی و ۴۸ اثر خطاطی برای حضور در نمایشگاه و چاپ در کتابی با همین عنوان آماده انتشار است و در روزهای آینده با برگزیدگان هر بخش برای چگونگی دریافت هدایا و لوح‌های تقدیرشان از طرف دبیرخانه مسابقه تماس گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت