فعالیت ۶ هزار و ۳۳۰ آموزشگاه آزاد هنری در پنج رشته هنری در کشور

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که اکنون 6 هزار و ۳۳۰ آموزشگاه آزاد هنری در پنج رشته هنری در کشور فعالیت دارند.

فعالیت ۶ هزار و ۳۳۰ آموزشگاه آزاد هنری در پنج رشته هنری در کشوربه گزارش صبا، علی‌اکبر صفی‌پور مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آموزشگاه‌های آزاد هنری گفت: تعداد آموزشگاه‌های آزاد هنری در کشور به ۶ هزار و ۳۳۰ آموزشگاه رسیده است که اکنون در رشته‌های هنرهای تجسمی سه هزار و ۴۷۲، موسیقی ۲ هزار و ۷۸، خوشنویسی ۴۱۴، نمایش ۲۱۵ و هنرهای سنتی ۱۱۵ آموزشگاه وجود دارد.

صفی‌پور ادامه داد: در چهار سال اخیر حدود ۳۰ درصد به تعداد آموزشگاه‌های آزاد هنری اضافه شده است و یک هزار و ۹۴۳ آموزشگاه با دریافت مجوز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که این آموزشگاه‌ها باتوجه به ظرفیت‌ها و نیازهای استان‌ها و شهرهای مختلف راه‌اندازی شده‌اند و تعدادی از شهرها و مناطقی که نیاز به آموزشگاه آزاد هنری در آن‌ها حس می‌شد، امروز دارای آموزشگاه هستند.

این مدیر هنری بیان کرد: در این دوره سامانه آموزشگاه‌های آزاد هنری نیز فعال شد که فرایند ثبت تقاضا و صدور مجوز را تسهیل و تسریع کرده است و از سوی دیگر ثبت اطلاعات دقیق و بروز آموزشگاه‌های آزاد هنری و تهیه بانک اطلاعات آموزشگاه‌ها در سامانه فراهم شده است.

صفی‌پور افزود: با توجه به مصوبه ۴۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع ضوابط تاسیس و نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری، شورای نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری درخواست‌های متقاضیان برای دریافت مجوز این آموزشگاه‌ها را بررسی می‌کند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری در پایان خاطرنشان کرد: توجه به کیفیت آموزش هنر در آموزشگاه‌های آزاد هنری نیز مورد توجه است و در این زمینه طرح پژوهشی کاربردی بررسی رویه‌ای، محتوایی و فضایی مراکز و آموزشگاه‌های آزاد هنری سراسر کشور انجام شده است تا وضعیت آموزشگاه‌های آزاد هنری از نظر رویه‌ها، محتواهای آموزشی و فضاهای آموزشگاه‌های کشور به طور دقیق شناسایی شود و متناسب با آن برای تقویت آموزشگاه‌ها برنامه‌ریزی شود. صدور کارت صلاحیت تدریس مربیان آموزشگاه‌های آزاد هنری که با نظر کارشناسان تخصصی انجام می‌شود از جمله مواردی است که در کیفیت آموزش در آموزشگاه‌های آزاد هنری موثر است و در این دوره سامانه‌ای هم برای صدور کارت صلاحیت تدریس فعال شد و در کمتر از ۲ سال ۲ هزار و ۸۵۰ کارت صلاحیت تدریس برای متقاضیان آموزش در آموزشگاه‌های آزاد هنری صادر شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت