نمایشگاه تصویر سال فردا بازگشایی می‌شود

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

هجدهم خرداد هفدهمین «نمایشگاه تصویر سال» در خانه هنرمندان ایران از سر گرفته می‌شود.

نمایشگاه تصویر سال فردا بازگشایی می‌شودبه گزارش خبرگزاری صبا به نقل از دبیرخانه تصویر سال، هفدهمین «نمایشگاه تصویر سال» که از دوم اسفند ۱۳۹۸ در خانه هنرمندان ایران آغاز شد و پس از سه روز در پی شیوع پاندمی ویروس کرونا تعطیل شده بود، از روز یکشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶ بازگشایی می‌شود.

این در حالی است که همچنان همه برنامه‌های نمایش فیلم‌های هفدهمین «جشنواره فیلم تصویر» و بخش مستندهای برگزیده‌ «چهل سال تهران» تا اطلاع بعدی تعطیل خواهند بود.

امسال تصویر سال به ‌رسم هرساله‌ گردهم‌آیی پایانی برای عکس یادگاری «جاده‌ی تصویری‌ها» ندارد ولی پیش‌بینی شده‌ است مراسم ویژه‌ای برای اعلام نتایج داوری و معرفی برگزیدگان صرفا با حضور نمایندگانی از جمع داوران و نامزدهای هر بخش، ششم تیرماه ۱۳۹۹ در تالار شهناز و با نمایش آنلاین برگزار خواهد شد.

در طول دوران قرنطینه ۶ پروژه منتخب تصویر سال و عکس‌های بخش «ایران ما» به ‌صورت مجازی منتشر شدند که این پروژه‌ها نیز همزمان با از سر گیری دوباره «نمایشگاه تصویر سال» در گالری میرمیران خانه هنرمندان ارایه خواهند شد.

آثار هنرمندان راه‌ یافته در بخش جوان به ‌صورت مستقل در طبقه نخست خانه هنرمندان ارایه شده‌اند و همچون همه‌ دوره‌های گذشته گالری ممیز به پوستر و کاریکاتور هنرمندان مدعو و آزاد و جوانان زیر ۲۵ اختصاص پیدا کرده است.

همچنین در بخش گزیده کارتون و کاریکاتورهای مطبوعاتی سال ایران همچون چهار سال گذشته، به کوشش آروین گردآوری شده است، به‌ صورت مالتی‌مدیا از طریق ویدئو پروژکشن روی دیوار است.

در گالری پاییز، راهروی شرقی طبقه‌ همکف، عکس‌های خبری، ورزشی و مستند اجتماعی بخش جوانان زیر ۲۵ سال ارایه شده‌اند و گالری زمستان در راهروی غربی خانه، میزبان عکس‌های جوانان زیر ۲۵ سال در بخش نگاهی دیگر و هنر و هنرمندان است. تصاویر بخش آزاد هنر و هنرمندان هم در گالری نامی روی دیوار رفته است.

اما در طبقه دوم خانه، گالری تابستان به منتخبی از رویدادها مهم سیاسی، اجتماعی و ورزشی ایران و جهان از سیل بهار ۹۸ تا وقایع آبان‌ماه، تشییع سردار سلیمانی، سقوط هواپیمای اکراینی و … با عکس‌های بخش خبری و ورزشی سال اختصاص داده شده است.

تصاویر راه‌یافته در بخش مالتی مدیای هفدهمین «نمایشگاه تصویر سال» نیز در دو نمایشگر مستقر در طبقه دوم در دو بخش آزاد و جوان نمایش داده می‌شوند. اما گالری میرمیران، دربرگیرنده بیش از ۲۴۰ قاب عکس‌های موبایلی است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت