نمایشگاه عکس‌های میشل ستبون در «حوالی خیابان انقلاب»

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

نمایشگاه عکس «حوالی خیابان انقلاب» از 20 خرداد تا 7 تیر مصادف با واقعه شهدای هفتم تیر به صورت مجازی و فیزیکی در فرهنگسرای امام(ره) برپا می‌شود.

نمایشگاه عکس‌های میشل ستبون در «حوالی خیابان انقلاب»به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای امام (ره)، نمایشگاه عکس «حوالی خیابان انقلاب» که مروری بر عکس‌های میشل ستبون عکاس فرانسوی از امام(ره) و وقایع انقلاب دارد از ۲۰ خرداد تا ۷ تیر مصادف با واقعه شهدای هفتم تیر به صورت مجازی و فیزیکی در این فرهنگسرا برپا می‌شود.

این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس های وقایع سال ۵۷ از جمله اجتماع مردم در پایان مسیر برای شنیدن بیانیه راهپیمایی، شروع درگیری از سوی نیروهای نظامی و آماده شدن مردم برای مقابله با آنان، گفتگوی امام‌ خمینی(ره) با اعضای انجمن اسلامی دانشجویان خارج از کشور که خود را به نوفل‌لوشاتو رسانده بودند، دانشجویان به آرامی از مقابل دانشگاه به سمت نیروهای ارتش آمده و آن‌ها را در آغوش می‌گرفتند.

درگیری میان نیروهای نظامی و دانشجویان، تلاش دانشجویان برای واژگون کردن مجسمه‌ محمدرضا پهلوی، حضور گروه‌های مختلف سیاسی با شعارها و پلاکاردهای مربوط به خود در میان عزاداران، روزهای پایانی حضور امام خمینی(ره) در نوفل لوشاتو، حضور خبرنگاران در کنار آیت‌الله خمینی(ره)، دیدار مردم با امام‌خمینی(ره) در مدرسه علوی، امام‌خمینی(ره) در حال خروج از منزل برای شرکت در رأی‌گیری قانون اساسی و…. است.

نمایشگاه عکس «حوالی خیابان انقلاب» در کتابی با عنوان «روزهای انقلاب» نیز توسط انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس به چاپ رسیده است و این نمایشگاه نیز با همکاری و مشارکت این انجمن برپا شده است.

میشل ستبون فعالیت حرفه‌ای خود را با حرفه معماری آغاز نمود و در سال ۱۹۷۸ به عکاسی روی آورد تا در کسوت عکاس خبری و جنگ، حوادث کشورهای ایران، السالوادور، افغانستان، پاکستان و دیگر نقاط را برای آژانس سیپا و سپس بلکاستار پوشش دهد.

در پایان دهه هشتاد میلادی، وی کار خود را با پروژه‌های عکاسیی بینالمللی در مغولستان، هنگ کنگ و آلبانی برای آژانس های رافو و سیگما آغاز کرد. در سال ۱۹۹۰ تصمیم گرفت بار دیگر به عنوان عکاس آزاد روی پروژه‌های بلندمدت تمرکز کند و فعالیت او در این زمینه همچنان ادامه دارد.

تاکنون مجموعه عکس‌های او در نشریاتی نظیر نیویورک تایمز، ژئو، لایف، پاریماچ و غیره منتشر شده و یازده جلد کتاب از او به چاپ رسیده است. ستبون در کنار عکاسی خبری به عکاسی هنری و چاپ کتاب نیز مشغول بوده و عکس هایش در سراسر جهان به نمایش درآمده اند.

نشانی آدرس اینستاگرام فرهنگ‌سرای امام(ره) imam.farhangsara  است و علاقه مندان برای بازدید از محل نمایشگاه می‌توانند به نشانی نیاوران، سه راه یاسر، خیابان امیر سلیمانی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت