مجسمه‌های تهران از تاریکی درمی‌آیند/ پلاک‌کوبی و ایجاد بانک اطلاعات مجسمه‌ها

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی از اجرای نقاشی های دیواری ماندگار در سطح شهر و پلاک کوبی و مرمت مجسمه های شهر خبر داد.

مجسمه‌های تهران از تاریکی درمی‌آیند/ پلاک‌کوبی و ایجاد بانک اطلاعات مجسمه‌هافرزاد طالبی معاون امور فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا درباره برنامه های این سازمان در سال جاری بیان کرد: امسال ما در کنار اجرای برنامه های مصوب، به طور عمده روی ساماندهی المان های شهری، نقاشی های دیواری، مجسمه ها و … تمرکز کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مجسمه ها در جایی قرار دارد که با توجه به تحولات شهری در حال حاضر دید کافی ندارند، توضیح داد: باید به لحاظ جانمایی این مجسمه ها اصلاح شوند و در جای مناسب تری در معرض دید عموم قرار بگیرند. جانمایی های جدید می تواند در همان منطقه اما در جای مناسب تر و با دید بهتر انجام گیرد.

این مدیر هنری همچنین درباره نورپردازی آثار شهری گفت: فهرستی از مجسمه هایی که نیاز به نورپردازی دارند در پایان سال گذشته در اختیار بخش مربوطه قرار گرفته تا انجام شود.

طالبی یادآور شد: عنصر اصلی در بحث مجسمه های شهری، دیده شدن آنها و انتقال پیام آن است این در حالی است که برخی از این آثار به دلیل نداشتن نورپردازی مناسب در ساعات شب قابل دیدن نیست.

معاون امور فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران همچنین بر ضرورت پلاک کوب کردن مجسمه های شهر تاکید کرد و گفت: تا پایان تابستان پلاک همه مجسمه ها و المان های شهر نصب خواهد شد و همچنین اطلاعات همه مجسمه ها، نقاشی های دیواری و گرافیک محیطی نیز در بانک اطلاعاتی گردآوری و ثبت خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت مرمت مجسمه های شهری در طول زمان اظهار کرد: مرمت مجسمه ها مساله بسیار مهمی است که کار روی برخی از این مجسمه ها را شروع کرده ایم از جمله مجسمه خیام اثر استاد صدیقی و سردیس های بوستان جوانمردان که کار مرمت آنها به پایان رسیده است.

طالبی در پایان درباره نقاشی های دیواری هم بر ضرورت انجام آثار ماندگار روی دیوارهای شهر تاکید و اظهار کرد: در بخش نقاشی های دیواری تاکید ما بر انجام آثار ماندگار است و نقاشی های دیواری که در سال های قبل انجام شده، برخی از آنها وضعیت مناسبی ندارند در صورت لزوم یا با طرح های جدید جایگزین می شوند و یا در صورتی که تشخیص داده شود، در راستای آرام سازی فضای شهر، پاکسازی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت