برای برپایی جشنواره «هنر برای صلح» منتظر بهبود شرایط کروناییم/ تدارک ۲ نمایشگاه آنلاین

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

دبیر جشنواره «هنر برای صلح» گفت که اگر مجوز برگزاری آمده شود و شیوع ویروس کرونا در کشور کاهش یابد، هشتمین دوره جشنواره را به‌صورت حضوری برگزار می‌کنند.

برای برپایی جشنواره «هنر برای صلح» منتظر بهبود شرایط کروناییم/ تدارک ۲ نمایشگاه آنلاینفریدون فربود بنیان‌گذار و دبیر جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» در گفتگو با خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا درباره برگزاری هشتمین دوره این جشنواره گفت: جشنواره «هنر برای صلح» طبق روال هر سال باید شهریور ماه مصادف با روز جهانی صلح (۲۱ سپتامبر) برگزار شود اما به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا همچنان منتظریم تا ببینیم تکلیف چه خواهد بود. ما درخواست مجوز برگزاری جشنواره را برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کرده‌ایم درنتیجه اگر مجوز این جشنواره صادر شود و شیوع ویروس کرونا در کشور کاهش یابد جشنواره «هنر برای صلح» را از شهریور ماه ۱۴۰۰ به صورت حضوری برگزار می‌کنیم.

او درباره احتمال برگزاری آنلاین این جشنواره بیان کرد: بحث سلامت یکی از موضوعات مرتبط با صلح و آرامش در زندگی است و ما ترجیح می‌دهیم در این شرایط با جان افراد بازی نکنیم درنتیجه اگر شرایط ویروس کرونا در کشور همین‌طور باقی بماند به احتمال خیلی زیاد هشتمین دوره جشنواره «هنر برای صلح» به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

دبیر جشنواره «هنر برای صلح» با اشاره به اینکه برای ورود موضوع کرونا به سرفصل های جشنواره باید کمی از آن فاصله بگیریم، توضیح داد: درطول شیوع این ویروس در ایران و دیگر کشورها نمایشگاه‌های زیادی با موضوع کرونا برگزار شده است اما من فکر می‌کنم باید اجازه دهیم کمی از این موضوع زمان بگذرد و از آن فاصله بگیریم بعد به آن بپردازیم و ابعاد مختلف آن را بررسی کنیم. سال گذشته یکی از گالری‌ها نمایشگاه بزرگی را با موضوع کرونا برگزار کرد اما معتقدم اکنون موضوعات دیگری وجود دارد که پرداختن به آن‌ها می‌تواند مهم‌تر باشد.

او با اعلام اینکه همه برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری جشنواره انجام شده اما برای اجرای آن‌‌ها منتظر بررسی‌های نهایی هستند، توضیح داد: امیدواریم بتوانیم‌ این دوره را نیز مانند دوره‌های قبل برگزار کنیم‌ اما اکنون به دلایل متعددی مشکلات بیشتری نسبت به دوره‌های پیشین وجود دارد و همچنین زمان کمی تا روز جهانی صلح باقی‌ست اما برنامه‌هایی مدنظر ما است که آن‌ها را اجرا خواهیم کرد.

این کیوریتور هنری درباره برگزاری ۲ نمایشگاه مجازی «اگر کتاب نخوانیم خوب نمی‌بینیم» و «خوزستان آب ندارد» به همت جشنواره «هنر برای صلح» عنوان کرد: «اگر کتاب نخوانیم خوب نمی‌بینیم» یک نمایشگاه از پوسترهای تصویری با موضوع تشویق به کتاب‌خوانی است که از ۷ مرداد ماه آغاز می‌شود. همچنین جشنواره «هنر برای صلح» برای ابراز همدردی با مردم خوزستان نمایشگاه «خوزستان آب ندارد» را از ۳۲ تیر ماه برگزار می‌کند. ما در این نمایشگاه مجازی از کارتونیست‌ها دعوت کردیم تا آثار خود را با این موضوع برای ما بفرستند.

فربود در پایان درباره وقفه یک‌ساله در برگزاری هشتمین دوره جشنواره خاطرنشان کرد: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از جشنواره‌های بزرگ دنیا متوقف و برگزار نشدند و امسال هم بسیاری از جشنواره‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شدند. وقتی کشور ما هنوز در اوج شیوع ویروس کرونا قرار دارد ما نمی‌توانیم ریسک کنیم و سلامت هنرمندان و مخاطبان را به خطر بیندازیم. هر روز می‌توان برای موضوع صلح جشنواره برگزار کرد و فکر می‌کنم این فاصله یک ساله توانست فرصتی را در اختیار هنرمندانی که با جشنواره همکاری دارند و علاقه‌مندان قرار دهد که آثار بیش‌تر و بهتری را برای ارایه تولید کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت