فاز مطالعاتی «باغ موزه مجسمه تهران» امسال کلید می‌خورد/ راه اندازی چند رویداد هنری

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از شروع فاز مطالعاتی «باغ موزه مجسمه تهران» خبر داد.

فاز مطالعاتی «باغ موزه مجسمه تهران» امسال کلید می‌خورد/ راه اندازی چند رویداد هنریفرزاد طالبی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا با اشاره به برگزاری رویدادهای بزرگ این سازمان در سال جاری از برگزاری نخستین سمپوزیوم نقاشی از سوی این سازمان خبر داد و گفت: اولین «سمپوزیوم نقاشی تهران» را امسال در پیش داریم که برای آن برنامه ریزی صورت گرفته است و اطلاعات بیشتر درباره آن متعاقبا اعلام می شود. همچنین دهمین «سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران» را نیز در نیمه دوم سال جاری برگزار خواهیم کرد که در حال برنامه ریزی برای اجرای آن هستیم.

وی همچنین از برگزاری نخستین دوسالانه خوشنویسی از سوی این سازمان در سال جاری خبر داد و افزود: «دوسالانه مجسمه های شهری» از دیگر رویدادهایی است که در پایان امسال کلید خواهد خورد و سیاستگذاری و فراخوان این رویداد به زودی انجام می شود و همچنین امیدواریم امسال اولین دوره «دوسالانه خوشنویسی» را در موزه خوشنویسی برگزار کنیم.

طالبی یادآور شد: مجسمه های ششمین «دوسالانه مجسمه سازی» را هم که قبلا برگزار شده است، کار ساخت و نصب آثار این رویداد نیز در دستور کار امسال ما قرار دارد.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی، همچنین از اقدامات اولیه برای ورود به موضوع «باغ موزه مجسمه» در ایران خبر داد و گفت: یکی از برنامه های ما در سال جاری انجام فاز مطالعاتی طراحی «باغ موزه مجسمه تهران» است.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی این باغ موزه در تهران بیان کرد: باغ موزه مجسمه یک ضرورت برای شهر تهران و مجسمه های ارزشمند آن است چراکه بسیاری از آثار حجمی و مجسمه های تهران مثل مجسمه فردوسی یا خیام کار استادان بزرگ مجسمه سازی است و در فضای شهری با آسیب های بسیاری از جمله آسیب های جوی و محیطی مواجه است و لازم است که اصل این آثار به موزه ای منتقل شود و نسخه مولاژ آنها در محل کنونی نصب شود.

طالبی درباره طولانی شدن روند پرداختن به موضوع باغ موزه مجسمه تهران توضیح داد: برای ساخت این باغ موزه بحث و بررسی هایی در طول سال های قبل صورت گرفته که بنا به دلایل مختلفی تاکنون احداث آن به تعویق افتاده و ان شاءالله امسال قرار است فاز مطالعاتی آن را شروع کنیم.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی همچنین درباره مرمت مجسمه های آسیب دیده تهران بیان کرد: کار مرمت آثار برجسته حجمی را همچنان با قدرت در دست انجام داریم که مجسمه خیام اثر استاد صدیقی از آن جمله بود.

وی در پایان درباره وضعیت مجسمه فردوسی اثر استاد صدیقی توضیح داد: وضعیت این مجسمه در حال حاضر خوب است و اگر نیاز به مرمت داشته باشد، حتما این کار انجام می شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت