منیژه آرمین نقوش قالی را در راز و رمزهای سفال به نمایش می‌گذارد/ انتشار «دل و گل»

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

منیژه آرمین از برپایی نمایشگاهی از تازه ترین آثارش بعد از رفع شرایط شیوع کرونا و همچنین انتشار اولین کتاب مجموعه آثارش در آینده نزدیک خبر داد.

منیژه آرمین نقوش قالی را در راز و رمزهای سفال به نمایش می‌گذارد/ انتشار «دل و گل»منیژه آرمین هنرمند مجسمه ساز در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا گفت: کار تازه ام در زمینه آثار حجمی، مجموعه ای است که با الهام از نقوش قالی انجام داده ام. در این مجموعه از فرم های قدیمی و بسیار رایج در نقوش قالی استفاده کرده و آنها را به صورت حجمی درآورده ام که حالت زمینی و کهکشانی دارد.

وی افزود: استفاده از نقوش قالی در این مجموعه، به جز محتوا و معنایی که دارد، امکانات مختلف موجود در سفال را نیز ارایه می کند. سفال راز و رمزهای بسیاری دارد و من سعی کردم بخشی از این امکانات سفال را در قالب این اثر به نمایش بگذارم و فکر می کنم هنوز نکات و ظرایف بسیار دیگری هم در سفال هست که تاکنون کشف و به آن پرداخته نشده است.

آرمین با اشاره به قابلیت های سفال برای هنر مجسمه سازی بیان کرد: رشته من مجسمه سازی بود ولی در سفال چیزی را دیدم که در متریال های دیگر برای مجسمه سازی ندیدم. فکر می کنم دنیای ناشناخته و بسیار پر رمز و رازی دارد که برای این مجموعه جدید سعی کردم بخشی از این راز و رمزها را نشان دهم. از سوی دیگر ارتباط سفال با مخاطب ارتباط بسیار پویایی است و آدم ها در سنین و سطح سواد مختلف می توانند با سفال به راحتی ارتباط خوبی برقرار کنند.

وی افزود: سفال قابلیت های بسیاری دارد و این قابلیت ها در کشور ما ناشناخه مانده و به آن توجه نشده است. از این متریال برای استفاده در فضای شهری، فضای داخلی و … می توان بهره گرفت.

این هنرمند درباره اثر تازه خود توضیح داد: این اثر یک چیدمان است که بخشی از آن روی زمین و بخشی در فضا قرار می گیرد و شامل ۳۵ اثر سفالی با سه چیدمان است که از نظر ابعاد فضای بزرگی را پر می کند. این چیدمان را قبل از حضور کرونا تمام کردم و قرار بود در قالب نمایشگاهی به نمایش بگذارم که کرونا مانع برنامه ریزی در این زمینه شد.

آرمین همچنین از انتشار کتاب آثارش در آینده نزدیک خبر داد و گفت: قرار بود این مجموعه جدید در نمایشگاهی در فرهنگستان هنر به نمایش درآید و کتاب تازه مجموعه آثارم نیز رونمایی شود که کرونا مانع این اتفاق شد و این کار متوقف شده است اما هر زمان که امکان برپایی نمایشگاه باشد، آثارم را به نمایش خواهم گذاشت.

این نویسنده در پایان درباره کتاب مجموعه آثارش توضیح داد: این کتاب اولین کتاب مجموعه آثار من است و دوره های مختلف آثارم شامل آثاری با نمادهای معماری، عرفانی، مذهبی و اسطوره ای از سال ۵۴ تا امروز را دربرمی گیرد که علاوه بر تصاویر آثار، توضیحاتی را نیز  درباره فکر اولیه، انگیزه ها و موتیف هایی که در این آثار استفاده شده، ارایه کرده ام. این کتاب با عنوان فعلی «دل و گل» در مرحله نهایی انتشار قرار دارد و به زودی منتشر می شود.

فاطمه حامدی خواه

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت