عکس‌های عاشورایی را به جشنواره «قاب سرخ» ارسال کنید/ روزهای پایانی دریافت آثار

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

نخستین مسابقه بین‌المللی عکس «قاب سرخ» که به همت خانه عکاسان جوان برگزار می‌شود، روزهای آخر فراخوان را سپری می‌کند.

عکس‌های عاشورایی را به جشنواره «قاب سرخ» ارسال کنید/ روزهای پایانی دریافت آثاربه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی خانه عکاسان جوان، خانه عکاسان جوان برای شناخت هر چه بیشتر واقعه کربلا و شناساندن زوایای گوناگون و پنهان آن به جامعه ‏بشری و گردآوری آثار هنرمندان عکاس سراسر جهان و تهیه آرشیوی از این واقعه برای آیندگان نخستین ‏مسابقه بین‌المللی عکس «قاب سرخ» را برگزار می‌کند. روز شمار دریافت آثار این جشنواره رو به پایان است.‏

همه آثار عکاسی که مستقیم و یا غیرمستقیم به مراسم ماه‌های محرم و صفر مانند روضه خوانی، عزاداری، شبیه خوانی، نماز ظهر عاشورا و تاسوعای حسینی، توزیع نذری و … می‌پردازد، می‌تواند در این مسابقه شرکت داده شود.

از علاقمندان درخواست شده است تا ارسال آثار را به روز آخر نگذارند و در روزهای باقی‌مانده از فراخوان نسبت به ارسال آثار اقدام کنند.

علیرضا عطاریانی کارشناس ارشد پژوهش هنر و مدرس دانشگاه و عضو فدراسیون جهانی عکاسی (Afiap) دبیری این مسابقه را به عهده دارد و شورای سیاستگذاری نیز شامل رسول اولیازاده، علی پاکباز خسروشاهی، رضا افشار، حامد نیرومند قوچانی، عمار رحمانی، حمیده جعفری، مهدی یمینی، داود سیاری، محمد بابایی، داود یاراحمدی، ناصر محمدی، مجتبی محمودی، سیدجلیل حسینی زهرایی، تقی بخشی راد، محمد پهلوان، قدیر وقاری، شرمین نصیری، علی جعفری، علیرضا عطاریانی، معصومه کریمی، رضا جلالی، محسن اسلام زاده، مهدی خوش نژاد هستند.

داورانی که این مسابقه را داوری خواهند کرد نیز رسول اولیازاده دکتری هنرهای تجسمی و مدرس دانشگاه و  مدیر خانه عکاسان جوان، حمیده جعفری دکتری فلسفه هنر و  مدرس و دانشگاه، محمد بابایی دانشجوی دکتری علوم ارتباطات و مدرس دانشگاه، داود یاراحمدی کارشناس ارشد اقتصاد هنر و  مدرس دانشگاه، ناصر محمدی کارشناس ارشد عکاسی و مدرس دانشگاه هستند.                                                                                                       

در متن این فراخوان آمده است: «عاشورا، نقطه اوج است و تبلور ارزش‌های اسلامی و انسانی که در چشمان بارانی بزرگ بانوی کربلا حضرت زینب کبری (س) جز زیبایی نیست و هنوز و همیشه منشا زیبابینی و شکوه و شکوفایی بزرگ‌ترین فضایل در ضمیر انسان‌هاست. از سوی دیگر راز مانایی هر تفکر به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، این است که با هنر آمیخته شود و چه هنری والاتر از زمانی که ترنم زلال اشک از دریچه نگاه هنرمند عکاس مسلمان، تصویر و تصور تراژدی عظیم عصر عاشورا را جاودانه می‌کند و بهار را به دل‌ها می‌بخشد. مسابقه عکس «قاب سرخ»  ادای دین و تکلیف هنرمندان است به باور عاشورا و نذر نگاهی است که دل‌ها را تا ابد بیدار می‌کند و قلب‌ها را به تپش وا می‌دارد و بصیرت می‌بخشد، برای شناخت لشگریان حسینی و ابوالفضلی از یک سو و از سوی دیگر بازنمایی نقش شمر و عمر سعد و یزید و اشقیایی که همواره در کمین نور نشسته‌اند.»

شرکت در مسابقه برای تمام عکاسان جهان با هر ملیت، حرفه‌ای و آماتور و در هر سطح و شرایط سنی آزاد است و محدودیتی در سال تولید عکس‌ها نیست و عکاسان می‌توانند عکس‌های سال‌های گذشته خود را نیز ارسال کنند.

همچنین هر‌ شرکت‌کننده می‌تواند با حداکثر ۱۴  قطعه عکس رنگی و یا تک رنگ در مسابقه شرکت کند.

تک عکس‌ها و مجموعه عکس‌ها در کنار هم و در قالب تک عکس داوری خواهند شد.

عکس‌ها می‌تواند با دوربین حرفه‌ای و یا تلفن همراه تهیه شده باشد ولی در نهایت در کنار هم داوری خواهند شد.

عکس‌ها می‌بایست متعلق به شرکت کننده باشد. در صورت اثبات خلاف این نظریه، مسئولیت حقوقی و قضایی با شخص شرکت کننده است و برگزارکننده مسابقه هیچ گونه مسئولیتی در این باره ندارد.

بنا به این فراخوان اندازه بزرگ‌ترین ضلع عکس‌ها می‌بایست ۲۰۰۰ پیکسل و با حجم حداکثر ۲ مگابایت ارسال شود و فرمت عکس‌ها باید Jpeg و با مود Rgb  باشد. همچنین فایل عکس‌های ارسالی می‌بایست به شکل زیر از شماره یک تا ۱۴ و با حروف انگلیسی نامگذاری شده باشند:

Alireza Attariani 09126038004 (1) و تا آخر.

از دیگر مقررات ذکر شده در این مسابقه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، قاب، واتر مارک و لوگو یا هر علامت شناسایی دیگری باشد.

عکس‌ها می‌تواند در هر نقطه‌ای از جهان ثبت شده باشند ولی باید مطابق با شرایط فراخوان و همچنین قوانین شرعی، اداری، عرفی و اخلاقی کشور جمهوری اسلامی ایران باشد در غیر این صورت داوری نمی‌شوند و از دور مسابقه و حضور در نمایشگاه خارج خواهد شد.

ارسال عکس‌ها صرفا می‌بایست از طریق نشانی الکترونیک مسابقه انجام شود.

پس از پذیرش اثر با عکاس تماس گرفته خواهد شد تا فایل با کیفیت آن را در اندازه بزرگ ارسال کند.

کلیه هزینه‌های مسابقه به عهده برگزارکننده، بانیان و حامیان آن است و از شرکت‌کنندگان هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهد شد.

شرکت کنندگان به برگزارکننده اجازه می‌دهند تا تمام یا برشی از عکس‌های ارسالی به جشنواره را بدون پرداخت هزینه در انتشارات مربوط به مسابقه استفاده کند و یا در رسانه‌های مرتبط منتشر کند.

مسابقه با رویکرد مستند برگزار می‌شود و عکس‌های دست‌کاری شده با سیستم‌های نرم‌افزاری به شرطی که به اصالت عکس لطمه‌ای وارد نکند، پذیرفته می‌شود.

تمامی پیام‌ها و تماس‌ها صرفا از طریق نشانی الکترونیکی که دریافت عکس از آن انجام می‌شوند و شماره تلفنی که در عکس‌ها زیرنویس شده و از طریق شبکه مجازی واتساپ انجام خواهد شد.

دبیرخانه مسابقه حقوق مادی و معنوی آثار ارسالی را برای صاحب اثر محفوظ می‌داند.

پس از ارسال اثر امکان انصراف و خروج از مسابقه وجود ندارد.

آثار راه‌یافته در صورت برگزاری نمایشگاه فیزیکی، ابتدا در تهران و در صورت درخواست در دیگر شهرهای کشور به نمایش عمومی درخواهند آمد.

شرکت در مسابقه به منزله پذیرش تمامی شرایط مندرج در فراخوان است.

تصمیم‌گیری درباره موارد پیش‌بینی نشده در مقررات بر عهده برگزارکننده مسابقه خواهد بود.

جوایز این مسابقه:

این مسابقه حرکتی مردمی و خودجوش است که به شکل خصوصی و بدون وابستگی به سازمان و یا نهادی برگزار شده و هزینه‌های این مسابقه در قالب نذر هنری تامین می‌شود و چنانچه در زمان برگزاری مسابقه، مبالغ دیگری از این طریق دریافت شد به جوایز و کیفیت برگزاری مسابقه اضافه خواهد شد.

این مسابقه جایزه نقدی ندارد ولی برگزارکننده برای تشکر، تکریم و قدردانی از همکاری هنرمندان به طور هم سطح به هر نفر از برگزیدگان اول تا پنجم به رسم تبرک،  علاوه بر تقدیرنامه، حق استفاده از فضای گالری خانه عکاسان جوان در تهران را به مدت یک هفته برای برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی، اهدا می‌کند. بدیهی است هزینه‌های چاپ و قاب و غیره برعهده شخص استفاده کننده است.

به عکس‌های پذیرفته شده در نمایشگاه گواهی حضور و به تمامی شرکت‌کنندگان گواهی شرکت داده خواهد شد.

آخرین مهلت دریافت آثار ۳۱ تیرماه خواهد بود و چهارم مرداد گزینش و داوری انجام خواهد شد.

همچنین نمایشگاه برگزیدگان نیز ۱۹ مردادماه مصادف با اول محرم الحرام گشایش خواهد یافت.

آدرس خانه عکاسان جوان تهران، خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی ( یوسف آباد )، خیابان چهارم، شماره سوم، طبقه دوم است.

پاسخگویی صرفا توسط دبیر مسابقه علیرضا عطاریانی و از طریق شماره همراه متصل به واتساپ ۰۹۱۲۶۰۳۸۰۰۴ انجام می‌شود و نشانی الکترونیک برای ارسال عکس ghabesorkh1400@gmail.com است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت