نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» امسال مجازی برگزار می‌شود

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» به دلیل شیوع بیماری کرونا در فضای مجازی برپا می‌شود.

نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» امسال مجازی برگزار می‌شودبه گزارش صبا، بیست و هشتمین دوره نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» رویداد تابستانی گالری گلستان، به دلیل شرایط وخیمی که کرونا به وجود آورده است در فضای مجازی برپا می‌شود.

لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان و طراح این رویداد با اعلام این خبر گفت: از ۱۰ مرداد تا اول مهر ماه صد اثر صد هنرمند در وب سایت و اینستاگرام گالری گلستان میزبان علاقه‌مندان به هنر و البته خریداران آثار هنری خواهد بود.

وی افزود: ٧١٣ اثر متقاضی شرکت در این دوره بودند که ٢٨٢ اثر منتخب شده به نمایش و فروش گذاشته می‌شود.

گلستان درباره چرایی برپایی صد اثر صد هنرمند در فضای مجازی گفت: مردم مدام می‌پرسیدند نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» چه وقت برگزار می‌شود. عادت کرده بودند که هرسال مردادماه به این نمایشگاه بیایند، اما با آن جمعیتی که مرداد هر سال منطقه دروس را قفل می‌کرد چطور می‌توان در این اوضاع کرونایی نمایشگاه را در گالری بر گزار کرد؟ البته با نمایش آنلاین، تماشاچی خیلی بیشتری خواهیم داشت اما باید ببینیم از لحاظ فروش چه اتفاقی می‌افتد. من نیز مانند همیشه دل به دریا می‌زنم و با یک یا علی به سوی خطر کردن می‌روم. می‌نشینیم به تماشا که امسال تقدیر این نمایشگاه چگونه خواهد بود.

«صد اثر صد هنرمند» معمولا سکوی معرفی هنرمندان تازه و مقیم شهرستان است، لیلی گلستان در این باره عنوان کرد: اسامی تازه زیادی دیده‌ام که در کنار کسانی که هرساله شرکت می‌کردند در این دوره آثارشان معرفی می‌شود. سهم هنرمندان مقیم شهرستان نیز مانند همیشه بسیار بالاست؛ امسال اصفهانی‌ها غوغا کردند و حدود یک سوم آثار از اصفهان آمده است، از شیراز، مشهد، رشت و کرمان هم کارهایی ارائه می‌شود.

وی درباره حضور آثار چهره های شناخته شده اظهار کرد: چند مجموعه‌دار کارهای زیبایی داده‌اند مانند آثاری از پرویز کلانتری، رضا مافی، فرامرز پیلارام، پروانه اعتمادی، ناصر اویسی، اردشیر محصص، کامبیز درمبخش و …

گلستان درباره قیمت آثار گفت: قیمت آثار از ۲۵۰ هزار تومان شروع می‌شود، اما میانگین قیمت ها حدود یک تا پنج میلیون تومان است، گران ترین اثر هم ۹۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

مدیر گالری گلستان درباره دوری‌اش از گالری گلستان و برگزار نکردن نمایشگاه به روال همیشگی توضیح داد: چه کسی فکر می‌کرد که سر و کارمان به این کرونای ملعون بی‌افتد؟ واقعا از پنج دقیقه دیگرمان خبر نداریم. امیدوارم خدا بخیر بگذراند. روز گذشته برای برداشتن یک پرونده به گالری رفتم، اشک به چشمانم آمد و خوب همه جا را نگاه کردم و شروع کردم به گرد گیری و در واقع غبار روبی جایی که سی و دو سال در آن زندگی و کار کردم و بسیار خوش بودم. دلم برای گالری و برپایی نمایشگاه تنگ شده است. امیدوارم زودتر از شر این بیماری راحت شویم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت