«عکاسی ۹۹» خریدار خارجی هم داشت/ به اصفهان می‌رویم

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

فریدون فربود درباره جمع بندی و میزان استقبال و فروش مخاطب از نمایشگاه «عکاسی ۹۹» توضیحاتی ارایه داد.

«عکاسی ۹۹» خریدار خارجی هم داشت/ به اصفهان می‌رویمفریدون فربود کیوریتور نمایشگاه «عکاسی ۹۹» درباره جمع بندی و میزان استقبال و فروش مخاطب از این نمایشگاه تا آخر تیرماه در گالری هنر طهران برپا بود در گفتگو با خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا گفت: از نظر من به عنوان کیوریتور موفق بود چون مورد استقبال مخاطبان عام و خاص قرار گرفت و به لحاظ فروش آثار نیز موفق عمل کرد. ما تقریبا ۶۰ نسخه اثر از هنرمندان مختلف با تعداد ادیشن های متفاوت، فروختیم.

وی افزود: سیاست ما از روز اول این بود که قیمت آثار پایین باشد تا در وضعیت اقتصادی کنونی علاقه مندان بتوانند خرید داشته باشند با این اوصاف و البته کیفیت بالای آثار و همراهی هنرمندان حاضر در نمایشگاه، پیش بینی می‌کردیم که به فروش خوبی برسیم. خیلی دلمان می‌خواست بیشتر و بهتر به بحث تبلیغات و دیگر جنبه های نمایشگاه بپردازیم که به دلیل ویروس کرونا دستمان بسته بود. در اصل قرار بود این نمایشگاه اسفند سال گذشته برگزار شود که به علت کرونا امکانش فراهم نشد و برنامه ریزی های ما به هم ریخت.

این کیوریتور بیان کرد: قاعدتا با توجه با اندازه کوچکی که برای آثار در نظر گرفتیم همکاری برخی از هنرمندان را از دست دادیم اما در همین حد هم مخاطبان مختلف با طیف گسترده ای از عکس روبرو شدند و عکس‌ها هر نوع سلیقه را پوشش دادند.

فربود با اعلام اینکه در مجموع طیف وسیعی از نمایشگاه راضی بودند، تشریح کرد: امیدواریم در زمان و‌ نمایشگاه های دیگری نیز آن را برگزار کنیم مثلا یک گالری در اصفهان پیشنهاد داده و در حال رایزنی هستیم که مطمئنم می تواند نمایشگاه خوبی شود چون آثار هنرمندان معتبری را گردآوری کردیم از سویی تمرکز از تهران برداشته می شود و مخاطبان علاقه مند فراوان در شهرستان ها به این عکس ها دسترسی پیدا می کنند.

وی درباره نمایشگاه خارج از ایران این آثار گفت: برای برگزاری نمایشگاه خارج از ایران برنامه هایی داریم اما صحبت کردن در مورد آن در چنین شرایطی به شدت دشوار است. البته در همین نمایشگاه هم به علت جذاب بودن آثار چند خریدار خارجی هم داشتیم.

این هنرمند با اشاره به بیشترین فروش یک اثر و قیمت آثار تصریح کرد: هنرمندانی که ۴ ادیشن فروش داشتند زیاد بودند که می توان از بین آن ها به ابراهیم حقیقی، کاوه گلستان، هنگامه گلستان، سیف الله صمدیان اشاره کرد. کمترین قیمت یک اثر ۳۵۰ هزار تومان و سقف قیمت ۲ میلیون تومان بود که هنرمندان در این زمینه واقعا همراهی کردند.

فربود در پایان درباره بخش خیریه این نمایشگاه عنوان کرد: منتظریم به یک‌ نقطه هدف درست برسیم تا در هر جایی هزینه نشود البته انتظار ما این بود که با توجه به قیمت هایی که داشتیم فروشمان بیشتر از الان باشد تا بتوانیم در بخش خیریه کار بزرگتری را انجام دهیم ولی به ایده آل فروش نرسیدیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت