قطره‌های آب سوژه نقاشی شدند/ حس زندگی بر گلبرگ‌ها

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

فرحناز داوری درباره نمایشگاه آثار خود که در نگارخانه آتشزاد برپا است، توضیح داد.

قطره‌های آب سوژه نقاشی شدند/ حس زندگی بر گلبرگ‌هافرحناز داوری هنرمند نقاش در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا درباره موضوع و سبک نمایشگاه خود که در نگارخانه آتشزاد برگزار می‌شود، بیان کرد: آثار این نمایشگاه یک مجموعه با تکنیک مداد رنگی و هایپررئال است که بیشتر تصاویر قطره‌هایی روی گل‌ها است و تنها دو یا سه نمونه برگ یا میوه وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع اصلی نمایشگاه قطره‌ها هستند، توضیح داد: جذابیت حیرت‌آوری درون تلالو رنگ‌ها است که برای من جذابیت داشته‌اند.

به گفته وی، کارها در ابعاد کوچک هستند و فقط یکی از کارها در ابعاد بزرگتر و با رنگ روغن است.

داوری درباره ایده خلق این آثار گفت: قطعا چیزهایی که من تصاویر آن‌ها را کشیده‌ام با وجود اینکه به شکل جزئی هستند در طبیعت مشاهده می‌شوند که با جاذبه‌ای که داشتند من را نیز به سمت خود کشاندند و به همین دلیل نیز تصمیم گرفتم آن‌ها را در این مجموعه کار کنم. شروع کار من در این مجموعه با پرتقالی است که در بین آثار هم دیده می‌شود که زیر نظر استاد عبدالباقی کار شده‌اند.

این نقاش درباره زمان خلق این آثار عنوان کرد: سالیان زیادی از کشیده شدن این نقاشی‌ها می‌گذرد البته به طور جدی از سال ۸۹ شروع به کامل کردن این مجموعه کردم اما قبل‌تر از آن هم بعضی از این آثار کشیده شده بودند که در آخر این مجموعه حدود سال ۹۵ و ۹۶ کامل شد اما آن را به نمایش نگذاشته بودم چرا که می‌خواستم مجموعه بزرگتری داشته باشم.

این هنرمند درباره کارهای جدید خود توضیح داد: در حال حاضر مجموعه دیگری را در دست دارم که ۶ یا ۷ اثر آن کار شده البته این مجموعه پروژه کارشناسی ارشد من بوده است ولی همچنان علاقه‌مند به ادامه آن هستم زیرا موضوع آن برای من حائز اهمیت است.

داوری در پایان درباره تغییر کردن زمان برگزاری نمایشگاه خود گفت: من برای برگزاری نمایشگاه نوبت و زمان دیگری را داشتم که در اواسط شیوع کرونا بود سپس با مدیر گالری هماهنگ کردم که در آخر با ۱ یا ۲ ماه تاخیر این نمایشگاه را برگزار کردیم چراکه تمام این سال‌ها پروژه به عقب افتاده بود و من نمی‌خواستم این نمایشگاه برگزار نشود.

در نمایشگاه آثار فرحناز داوری که اولین نمایشگاه انفرادی اوست ۱۷ اثر به نمایش گذاشته شده است.

این هنرمند در بیانیه نمایشگاه خود آورده است: «حس زندگی که از آسمانت فرو می‌ریزد و بر گلبرگ‌ها می‌نشیند، رنگدانه‌ها را آبستن لحظه لحظه حضورت می‌کند و من در آن دم، نظاره‌گر می‌شوم آن را در ورای زندگی اکنونم. آموختم که هنرمند باید بیننده را به حیرت وا دارد و من نظاره‌گری هستم که خود حیرت زده هنرمندی پرودگارم. قطره‌های آب برایم حس زیبایی می‌سازند چه در آن لحظه که غرق اندوهم و بر گونه‌هایم می‌افتند چه در آن زمان که از پهنه آسمان بر زمین می‌آیند و حیران‌ترم آن زمان که از ورای این دانه شفاف تلالو رنگ‌ها را می‌بینم. یک قطره در کمال زیبایی حس حیات را به همگان هدیه می‌کند.»

نمایشگاه فرحناز داوری از تاریخ ۳ تا ۸ مردادماه در نگارخانه آتشزاد به نشانی تهران، خیابان ولیعـصر، نرسیـده به میـدان ونک، خیابان عباسپـور (توانیــر) شمـالـی، بعـد از پـل همت، پـلاک ۲۳ آماده بازدید علاقه‌مندان است.

سبا جهانگیری

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت