نخستین جلسه کارگروه‌های تخصصی هنرهای تجسمی برگزار شد

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

نخستین جلسه کارگروه‌های تخصصی هنرهای تجسمی و خوشنویسی موسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار شد.

نخستین جلسه کارگروه‌های تخصصی هنرهای تجسمی برگزار شدبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، نخستین جلسه کارگروه‌های تخصصی هنرهای تجسمی و خوشنویسی موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور تعدادی از هنرمندان عضو و مدیر عامل این موسسه برگزار شد.

در این جلسه هنرمندانی همچون عباس مشهدی زاده، احمد عبدالهی نیا، رضا بانگیز، علی قلم سیاه، احمد عربانی، مهرزمان فخار منفرد، محمد حسین عطارچیان، قربانعلی اجلی، داوود رواسانی، بیژن بیژنی، حمیدساسانی و  اکبر ساعتچی حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه محبوبه اسپیدکار، دبیر کارگروه‌های تخصصی موسسه هنرمندان پیشکسوت با ارائه توضیحاتی درباره چگونگی شکل گیری و فعالیت کارگروه‌های تخصصی هنرمندان پیشکسوت گفت: بر اساس بند ۲ از ماده ۱۷ اساسنامه موسسه هنرمندان پیشکسوت راه اندازی و فعالیت کارگروه‌های تخصصی در رشته‌های گوناگون از وظایف موسسه است که این موضوع از چندی پیش در دست انجام بود.

او درباره مهمترین اهداف تشکیل این کارگروه‌ها، اظهار کرد: معرفی هنرمندان در راستای کمک به بالندگی فرهنگی و اجتماعی جامعه، هم افزایی و انتقال تجربه و اندوخته‌های هنرمندان پیشکسوت، شناسایی، حفظ و ثبت تجارب هنرمندان و استفاده از توان علمی و هنری از جمله اهداف تشکیل کارگروه‌هاست.

دبیر کارگروه‌های تخصصی موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: این کارگروه‌ها در هشت رشته تشکیل می‌شود و در هرکارگروه از چهار تا هشت نفر از هنرمندان پیشکسوت در هر رشته به همراه دبیر کارگروه که نماینده موسسه خواهد بود و ظیفه برگزاری جلسات و پیگیری مصوبات را برعهده دارد حضور خواهند داشت. رئیس کارگروه هم از میان هنرمندان عضو کارگروه توسط مدیرعامل موسسه انتخاب خواهد شد. مصوبات کارگروه هم بعد از تائید و تصویب در هیئت مدیره لازم الاجرا خواهد بود.

در ادامه این جلسه هنرمندان پیشکسوت هر کدام نظرات خود را درباره فعالیت‌های کارگروه‌ها بیان و بر توجه بیشتر به حل مشکلات هنرمندان پیشکسوت تاکید کردند.

سپس در بخش پایانی جلسه سید محمد طباطبائی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در سخنانی اظهار کرد: تشکیل کارگروه‌های تخصصی اگرچه از الزامات اساسنامه موسسه است اما باید از پیگیری‌های سرکار خانم اسپیدکار در این حوزه تشکر کنیم.

او گفت: یکی از مهمترین رویکردهای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی واسپاری امور به صنوف و اصحاب فرهنگ و هنر بوده است؛ چنان که در دوره حضور ایشان در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این امر در نمایشگاه کتاب تهران به خوبی اجرا شد. تشکیل کارگروه‌های تخصصی در موسسه هم در واقع در همین راستا و با هدف واسپاری امور به هنرمندان پیشکسوت مورد تاکید است.

طباطبایی گفت: پی‌ریزی و پایه‌گذاری‌های خوبی در این سال‌ها در موسسه هنرمندان پیشکسوت انجام شده و حالا با خیال آسوده و اطمینان خاطر پیگیر اموری همچون کارگروه‌های تخصصی هستیم.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ادامه داد: در ذیل اهداف تعیین شده برای کارگروه‌ها بنا داریم اموری همچون تشکیل بانک اطلاعات هنرمندان پیشکسوت با هدف آرشیوسازی، برگزاری جلسات گفت‌وگو میان هنرمندان پیشکسوت به صورت حضوری و مجازی با هدف انتقال تجربه، برگزاری جلسات دیدار و گفت‌وگو میان هنرمندان پیشکسوت و هنرمندان جوان با هدف توجه به ارتباط بین نسلی، برنامه ریزی برای حضور هنرمندان پیشکسوت در استان‌ها و شهرستان‌ها و مواردی از این دست مورد توجه قرار دهیم.

او در پایان گفت: کارگروه‌های تخصصی در واقع نقش تصمیم‌سازی را در موسسه دارند و امیدواریم بتوانیم از این مسیر شاهد مشارکت هنرمندان پیشکسوت در مدیریت امور موسسه باشیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت