حکایت لحظه‌های مرکبی با نمایشگاه «آبرفت»

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

نمایشگاه نقاشی زهرا امیریگانه در گالری شیرین با عنوان «آبرفت» برپا می‌شود.

حکایت لحظه‌های مرکبی با نمایشگاه «آبرفت»به گزارش صبا، نمایشگاه انفرادی آثار نقاشی زهرا امیریگانه با عنوان «آّبرفت» از ۱۰ تا ۲۲ مردادماه در گالری شیرین برگزار می‌شود.

زهرا امیریگانه فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه هنر تهران است و «آبرفت» سومین نمایشگاه انفرادی اوست.

فرزام امین‌صالحی درباره این نمایشگاه نوشته است: «حکایت لحظه‌های مرکبی که در آن‌ها سنگ بسیط می‌شود، خورده می‌شود، نرم می‌شود، وا می‌شود، به خوره راه می‌دهد، می‌پوسد، می‌میرد و می‌میراند. «آبی» به متن می‌آید، حاشیه را رنگ می‌زند، حاشیه زنگ می‌زند. انگار تابوتی که در گوری منجمد می‌شود تا در قالبی دیگر و جایی دیگر، دوباره زندگی از سر می‌گیرد. تلماسه‌ها کش می‌آیند، منقبض می‌شوند. مثل آب در رگ زمان جاری می‌شوند. پنجره‌ها، درها، روزن‌های بی روزن، زمان متوقف شده‌است. زمان مرده است. در رگ آب و در پی باد. درون خانه‌ها و پشت روزن‌ها کسی نیست. مگر انسان یکه‌ای که دارد غرق می‌شود. دست و پایی نمی‌زند. پیدا نیست، پنهان هم نیست. در نیستی بود می‌شود. در هستی نابود می‌شود. روی آب خوابیده است . انگار آب هم او را پس می‌زند و به ذات آبی‌اش راه نمی‌دهد. تو گویی هیچ در هیچ ضرب می‌شود. تقسیم می‌شود. تجزیه می‌شود. ترکیب می‌شود. وای که قصه‌ هستی هزار تویی را می‌ماند که انسان در آن به شیئی واره بدل می‌شود. با فرجانی که در زمان و مکان نوشته نمی‌شود، حک می‌شود، جاری می‌شود، چون جریان سنگ در آب.

مجموعه‌ کنونی شامل بیست و یک تابلوی نقاشی ا‌ست در تجربه‌ فرم و محتوایی دیگر. حضور عناصری که در تابلوها تکرار می‌شوند و هر بار به هیئتی استحاله شده پدیدار می‌شوند، به مجموعه حالت روایتی غیرخطی می‌بخشد بی آنکه پیرنگ و ضرباهنگ قصه گم و ناپیدا شود. نقاش دست به سفری دور و دراز در زمان و مکان زده و خسته باز می‌گردد. لکه های آبی رهایش نمی کنند. پچپچه‌های مدام در جانش آواز می‌شود. پچپچه‌های آبی، نجوای خاموش سنگ در آب.»

گالری شیرین به دلیل در اولویت بودن سلامت هنردوستان، از بهمن‌ماه سال گذشته تمامی افتتاحیه‌ها را لغو کرده و تورهای مجازی از آثار هنرمندان در صفحه‌ اینستاگرام و سایت گالری ترتیب داده است. با این وجود گالری همچنان برآن است تا امکان تجربه‌ مشاهده‌ بی‌واسطه‌ هنر را برای مخاطبان فراهم کند و به همین خاطر درب‌های گالری از تاریخ ۲۰ تیرماه، با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی به روی بازدیدکنندگان باز است. خواهشمندیم در صورت تمایل به حضور در نمایشگاه برای حفظ سلامتی خودتان و امکان ادامه‌ نمایش آثار هنرمندان، به علامت‌های هشدار برای حفظ فاصله‌ اجتماعی، زدن ماسک و استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده توجه کنید. همچنین به منظور جلوگیری از ایجاد ازدحام، بازدید از گالری در طول هفته تنها با تعیین وقت قبلی امکان‌پذیر است.

نمایشگاه «آبرفت» از تاریخ ۱۰ تا ۲۲ مرداد ماه در گالری شیرین به نشانی تهران، خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ سیزدهم، پلاک ۵ آماده بازدید علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت