۶۲ اثر در افتتاحیه مجازی «صد اثر صد هنرمند» فروخته شد

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

بیست و هشتمین نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» با ارائه ۳۰۶ اثر هنری به صورت مجازی و در سایت گالری گلستان با موفقیتی چشمگیر آغاز به کار کرد.

۶۲ اثر در افتتاحیه مجازی «صد اثر صد هنرمند» فروخته شدبه گزارش صبا، بیست و هشتمین نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» با ارائه ۳۰۶ اثر هنری به صورت مجازی و در سایت گالری گلستان با موفقیتی چشمگیر آغاز به کار کرد. فروش قابل توجه ۶۲ کار در دو روز نخست این نمایشگاه مجازی و توجه بسیار ویژه خریداران به آثار جوانان خبرهای خوبی است که از این رویداد قدیمی و تابستانی گالری گلستان به گوش می‌رسد.

در میان آثار فروخته شده تنها دو اثر به پیشکسوتان اختصاص دارد؛ دو اثر زنده یاد پرویز کلانتری و رضا مافی و بقیه ۶۰ اثر به فروش رسیده دیگر، متعلق به جوانان با استعدادی است که برخی از آن‌ها برای نخستین بار در صد اثر کارهایشان ارائه می‌شود.

این روزها با نگاهی به سایت گالری گلستان، رنگین کمانی از نقش و تنوع چشمتان را نوازش می‌دهد که برای هر سلیقه و هر قدرت خریدی اثری درخور توجه پبشنهاد شده است، مانند همیشه البته اقبال بیشتر به نقاشی و نقاشان است که اکثریت کارها را به خود اختصاص داده‌اند اما برای مشتاقان مجسمه و همین طور خط هم نمونه‌های جذاب در دسترس است.

لیلی گلستان مدیر گالری گلستان و طراح این رویداد که همیشه کیفیت بالا و قیمت مناسب را دو شاخص مهم ارائه اثر در «صد اثر صد هنرمند» می‌خواند، این بار نیز با آثاری خوب با قیمت‌هایی که طبقه متوسط علاقمند به خرید اثر هنری را راضی نگاه می‌دارد، این نمایشگاه را دایر کرده است؛ اغلب آثار حوالی یک تا پنج میلیون تومان قیمت گذاری شده‌اند و چه به لحاظ فرم و چه محتوا بسیار متنوع‌اند.

از چهره‌های پیشکسوت و شناخته شده آثار زیادی در «صد اثر صد هنرمند» مجازی دیده نمی‌شود اما به طبع گران‌ترین‌ها مربوط به آن‌ها است. گران‌ترین اثر نمایشگاه روی کاری از پروانه اعتمادی قیمت‌گذاری شده است، یک کار پاستل روی مقوا با ابعاد ۴۰ در ۶۰ سانتی متر که ۸۵ میلیون تومان برآورد شده است اما دو کاری که به فروش رسیده‌اند اثر پرویز کلانتری با تکنیک اکرلیک روی بوم با ابعاد ۲۴ در ۲۹ سانتی متر ۶۰ میلیون تومان و اثر خط رضا مافی در ابعاد ۲۲ در ۱۸ سانتی متر ۲۵ میلیون تومان است.

قیمت آثار نام‌های شناخته شده دیگر عبارتند از مهدی سحابی ۳۰ میلیون تومان، ناصر اویسی ۳۵ میلیون تومان، فرامرز پیلارام ۲۷ میلیون تومان، ابراهیم حقیقی ۳۰ میلیون، حجت شکیبا ۱۵ میلیون تومان و… .

از نسل میانی هنرمندان نیز شاهد ارائه آثار جالب توجهی هستیم، از عبدی اسبقی، که روزنامه آیکون تصویری نقاشی‌هایش است یک کار ۸۰ در ۶۰ سانتی‌متری اکرلیک روی بوم ۱۶ میلیون تومان، اثری از شهره مهران ۱۵ میلیون تومان، کاری از سمیرا علیخانزاده ۶۵ میلیون، آرمان یعقوب پور ۱۶ میلیون، بهمن نیکو ۸ میلیون و… .

جمع جوانان نیز در بیست و هشتمین «صد اثر صد هنرمند» از جوانان تثبیت شده است که بازار هنر نام‌های‌شان را به خوبی می‌شناسد تا جوانانی که آثارشان برای اولین بار به این رویداد راه یافته‌اند؛ از جوان‌های شناخته شده می‌توان به حسین چراغچی که نقاشی انتزاعی او ۱۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است، خروس آهنی شمس الدین غازی ۱۲ میلیون تومان، اثر لیلا میری ۷ میلیون، گلناز قدیری دو و نیم میلیون و… اشاره کرد.

بیست و هشتمین «صد اثر صد هنرمند» که دهم مرداد آغاز شده است تا مهر ماه در سایت گالری گلستان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت