منیژه صحی مشاور علمی گروه «بات» شد/ آخرین وضعیت «نقاشان زن ایران»

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

منیژه صحی هنرمند و کارشناس نقاشی به عنوان  مشاور علمی «گروه فرهنگی بات» که پروژه تالیف کتاب « نقاشان زن ایران» را در دست دارد، معرفی شد.

منیژه صحی مشاور علمی گروه «بات» شد/ آخرین وضعیت «نقاشان زن ایران»به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی گروه فرهنگی بات، منیژه صحی از هنرمندان باسابقه عرصه نقاشی و مدیر گالری خط سفید به عنوان مشاور علمی گروه فرهنگی بات معرفی شد. گروه فرهنگی بات قصد دارد زمینه معرفی هنرمندان ایرانی را در قالب مجموعه‌‌ آثار توصیفی تصویری با عنوان هنر و هنرمندان ایرانی در عرصه بین‌المللی فراهم آورده و بستر توسعه‌ی فعالیت‌های فرهنگی هنری هنرمندان ایرانی را در خارج از کشور ایجاد کند.

اولین پروژ این گروه فرهنگی کتاب «نقاشان زن ایران» است که قرار است به زبان انگلیسی و طبق استاندارهای نشر جهانی در سال ۲۰۲۱ در فضای بین‌الملل منتشر شود؛ حال منیژه صحی به عنوان مشاور علمی با این گروه فرهنگی در این زمینه همکاری خواهد کرد.

منیژه صحی مدیر گالری خط سفید درباره همکاری با گروه فرهنگی بات و زمینه انتشار کتاب «نقاشان زن ایران» گفت: مهمترین هدف گردآوری و تالیف این کتاب از سوی موسسه “بات” معرفی هنرمندان زن ایران به جامعه بین‌المللی است.

وی افزود: چاپ و تالیف هر کتاب، راهی برای ثبت رویدادها و نام کسانی است که در تاریخ یک کشور نقشی پررنگ داشته‌اند، کتاب «نقاشان زن ایران» نیز در مورد تاریخ هنر ایران به ویژه تلاش زنان هنرمند کشور است.

صحی همچنین گفت: این کتاب مرجع اطلاعاتی عمومی‌تری از هنرمندان و فعالیت‌های هنری حوزه نقاشی محسوب می‌شود که بعدها خط سیر و تکامل را پشت سر خواهد گذاشت و همچنین تلاش‌هایی را که برای رشد و اعتلای هنرمندان زن ایران صورت گرفته در اختیار علاقمندان و پژوهشگران قرار می‌دهد.

منیژه صحی متولد سال ۱۳۳۴ در تهران است. او دارای لیسانس نقش و چاپ پارچه از دانشکده هنرهای تزئینی دانشگاه هنر و فوق لیسانس نقاشی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی است. صحی از عضویت در هیئت موسس و رییس شورای مدیریت انجمن هنرمندان نقاش را در کارنامه هنری خود دارد. ریاست گروه نقاشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۷، عضویت در هیئت علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی، چندین دوره حضور در هیئت مدیره انجمن نقاشان ایران وعضویت در گروه هنری + ۳۰ بخشی دیگر از کارنامه فعالیت‌های هنری این هنرمند نقاش است.

تولید کتاب «نقاشان زن ایران» در حال حاضر در مرحله تحقیق و گردآوری و ثبت نام از هنرمندان نقاش است. هنرمندان برای آگاهی از حضور در کتاب و ثبت نام می‌توانند به سایت www.baatart.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت