حضور آثار هنرمندان مستر و جوان در نمایشگاه «آرشیو»

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

نمایشگاهی با هدف ترویج فروش آثار هنری کوچک و ارائه متفاوت آثار داخل آلبوم‌های دست ساز 31 مردادماه در گالری آرتیبیشن برگزار می‌شود.

حضور آثار هنرمندان مستر و جوان در نمایشگاه «آرشیو»به گزارش صبا، ۳۱ مردادماه مجموعه‌ای از آثاری با سایز کوچک از نقاشی‌ها، طراحی‌ها و چاپ‌های دستی اساتید و هنرمندان نوظهور و آینده‌دار با عنوان «آرشیو» در گالری آرتیبیشن به نمایش گذاشته می‌شود. این مجموعه در پی ایجاد علاقه به آثار هنری با اندازه‌های کوچک است که با هدف تعدیل اذهان و اعتقادات ناشی از انحصار بازار هنر در دست آثار هنری بزرگ و ارزشمندتر بودن آثار با سایز بزرگ به وجود آمد. این نمایشگاه با قالبی متفاوت نه بر دیوارهای گالری که در مجموعه‌هایی ۱۵ الی ۲۰تایی در آلبوم‌ها و کاتالوگ‌هایی آماده در قطع ۵۰ در ۶۰ به نمایش گذاشته می‌شوند تا نگه‌داری آن‌ها برای مجموعه‌دارانشان به سهولت انجام گیرد. این امر باعث‌شده تا دشواری نگه‌داری آثار کوچک که غالبا با مشکلاتی روبرو بوده، مرتفع گردد. ۳۰۰ اثر جمع آوری شده‌ این نمایشگاه از سه مدیای متفاوت چون طراحی، نقاشی و چاپ جمع‌اوری شده‌اند و ویژگی مشترک همه آن‌ها قطع کوچکشان است.

انتخاب هنرمندان این نمایشگاه با سیاستی از پیش تعیین‌شده روی هنرمندان برجسته تاریخ هنر ایران، اساتید و شاگردان آن‌ها و جوانان مستعد این حوزه و همچنین سایر مدرسان دانشگاه‌ها و هنرجویان آن‌ها که همگی از هنرمندان آینده‌دار خواهند بود، تمرکز داشته است.

اما از آن‌جا که نمایشگاه با تاکید بر فرهنگ مجموعه‌داری، ترویج خرید کارهای چاپ، طراحی و نقاشی‌هایی با سایز کوچک بوده است در میان آثار این نمایشگاه اسامی هنرمندان پیشکسوتی چون علی اکبرصادقی، اردشیر محصص، هانیبال الخاص، رضا بانگیز، مهدی حسینی، کامبیز درمبخش، همایون سلیمی، عبدی اسبقی و… حضور دارد، همچنین تعدادی از آلبوم‌ها نیز با جمع‌آوری آثاری از بهترین هنرجویان اساتید دانشگاه‌ها انتخاب شده است.

نمایش و فروش آثار نمایشگاه «آرشیو» راس ساعت ۱۶ روز جمعه ۳۱ مرداد افتتاح و تا ۱۵ شهریور ادامه خواهد داشت. مخاطبین می‌توانند به مدت ۱۶ روز برای بازدید از این نمایشگاه به گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده ‌به همت، گل‌نبی (غرب)، میدان احمدی‌روشن (کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان قندی (دریا)، پلاک ۶ مراجعه کنند. همچنین آثار این نمایشگاه برای علاقه‌مندانی که در تهران سکونت ندارند به‌ صورت آنلاین در سایت آرتیبیشن www.Artibition.net به نمایش گذاشته خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت