ساخت سردیس جابربن حیان به پایان رسید/ نصب در بوستان مشاهیر تهران

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

منصور طاهری از هنرمندان مجسمه ساز از اتمام سردیس جابربن حیان و نصب این اثر این اثر در بوستان مشاهیر تهران خبر داد.

ساخت سردیس جابربن حیان به پایان رسید/ نصب در بوستان مشاهیر تهرانبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، منصور طاهری، هنرمند مجسمه ساز از ساخت سردیس جابربن حیان، دانشمند ایرانی خبر داد و در این باره گفت: سردیس جابربن حیان به اتمام رسیده است و برای خود من اتفاقی خوب و انرژی بخش بود، البته این اثر به لطف کارشناسی‌های خوب و دلسوزانه مشاورین فنی و شورای انتخاب اندکی به طول انجامید.

او افزود: دوست دارم که از شورای انتخاب به خصوص استاد محمدی که به حق استاد بزرگواری هستند و با نیت درست کار می‌کنند و همچنین مدیر اداره حجم یک تشکر ویژه داشته باشم زیرا با تلاش و محبت آنان فرایند کار برای من دلپذیر و سرشار از عشق شد. در واقع حساسیت‌های به کار رفته در اثر برای افزایش کیفیت کار، باعث شد که نتیجه برای خود من و دوستان راضی کننده باشد.

این هنرمند مجسمه ساز تصریح کرد: این کار با بتن گلاسه و در ارتقاع ۱ متر و ۲۰ سانت قالب گیری شده و به امید خداوند در بوستان مشاهیر تهران نصب خواهد شد.

طاهری درباره روند اجرای این اثر، عنوان کرد: از آنجایی که پیش از این نیم تنه یا سردیس خاصی از شخصیت جابربن حیان کار نشده بود، به هیچ وجه کار کپی برداری یا الگو برداری از آثار دیگر نیست و کاملا اثر بر اساس طراحی خود من اجرا شده است.

او ادامه داد: در این اثر، تصویر یا قالب مشخص، وجود نداشت و مستلزم این بود که کار را شخصا خودم طراحی کنم به همین خاطر و با توجه به نظرات دوستان، کار اندکی طولانی شد اما به نظر من کیفیت اثر در نهایت راضی کننده بود زیرا من زمان زیادی را برای شخصیت این سردیس صرف کردم و مجموعه اتودهایی که زدم، توانست کمک کند که به شخصیت این چهره تاریخی و دانشمند ایرانی دست پیدا کنم البته همانطور که اشاره کردم، ماکت اثر چندین بار توسط کارشناسان و افراد متخصص نقد و در نهایت تایید شد.

این هنرمند اثر گذاری یک سردیس یا مجسمه را نیازمند، برقراری ارتباط درست هنرمند با کار دانست و گفت: به نظر من اگر اثری که ساخته می‌شود، در درجه نخست نتوانسته باشد، با شخص سازنده و هنرمند ارتباط برقرار کند، و تاثیری در او نداشته باشد یا به عبارتی، نتوان بازتاب اثر را، در زندگی و رفتار او ببینیم، نمی‌تواند موفق عمل کند، بنابراین شاید مخاطب به صورت تصادفی بتواند، بازتاب مثبتی از کار را دریافت کند.

طاهری در پایان بیان کرد: در واقع بر مبنای ارتباط هنرمند با اثر می‌توان، تاثیرگذاری یک اثر را پیش بینی کرد بنابراین اگر مجموعه کار به خوبی انجام شود، اثر مانند بذری عمل خواهد کرد که در زمینی کاشته شده است و در نتیجه شکوفا خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت