قادر آشنا: ۵۰ درصد اعتبارها به اجراهای استانی اختصاص می‌یابد | آغاز نهضت نمایشنامه‌نویسی در ایران

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

به گزارش هنرآنلاین، قادر آشنا در نشست صمیمی با گروه‌های نمایشی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هنرهای نمایشی به عنوان یک هنر ماندگار و تاثیرگذار نقش بی‌‌بدیلی در بالندگی و روحیه امید و نشاط در جامعه دارد گفت: تلاش می‌کنیم  با برنامه‌ریزی و تعامل با هنرمندان تئاتر نسبت به توسعه کمی و کیفی آن و همچنین فعال‌سازی مراکز کشف و پرورش استعدادهای درخشان نمایش کشور گام‌های موثری برداشته شود.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تئاتر در جهان یک هنر فاخر و مبنایی است. در کشور ما نیز حضور مسئولان در استان‌های مختلف در جمع هنرمندان نشان از توجه به فرهنگ وهنر وشکوفایی استعدادهای هنری دارد.

وی تصریح کرد: جشنواره منطقه‌ای تئاتر باید مجددا برگزار شود تا هنرمندان استان‌های مختلف برای نقد و بررسی آثار خویش دور هم جمع شوند.

 آشنا با اشاره به اینکه ۹۰۰ گروه نمایشی در سطح کشور فعال هستند که با احتساب تعزیه و نمایش‌های خیابانی بیش از ۱۰۰۰ گروه نمایشی داریم، گفت: نهضت نمایشنامه‌نویسی را در کشور راه‌اندازی کردیم و برای اخذ آثار هنرمندان هیچ‌گونه محدودیتی نداریم و هر طرحی که ارسال شود با دقت بررسی می‌شود تا آثار فاخری برای اجرا تولید شوند.

مدیر کل هنرهای نمایشی کشور گفت: ما در حوزه نمایش از جمله کشورهای درجه یک جهان هستیم و در کشورهای اسلامی و خاورمیانه بی‌بدیل هستیم.

وی بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد جز استان‌های با کیفیت در تئاتر است. گروه‌های نمایشی این استان اجراهایی در سطح ملی و خارج از کشور دارد، امسال ۵۰ درصد اعتبارات حوزه نمایش را به اجراهای استانی اختصاص داده‌ایم.

آشنا در ادامه خاطرنشان کرد: از تولیدات عرصه هنر نمایش در حوزه مقاومت و دفاع مقدس حمایت جدی خواهیم کرد.

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور با اشاره به ضرورت توجه به فرهنگ و هویت خود تأکید کرد: شهدای بزرگ استان، مفاخر و همچنین شخصیت بزرگی مثل آیت‌الله ملک حسینی (ره) یک سرمایه ارزشمند هستند که شایستگی توجه و پرداختن در حوزه فرهنگ و هنر را دارند.

نشست صمیمی با هنرمندان و مسئولان تئاتر کهگیلویه و بویراحمد

قار آشنا در این سفر همچنین در نشست دیگری با  حضور سرپرستان گروه‌های استقرار، هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی و شورای سیاستگذاری تئاتر کهگیلویه و بویراحمد و دیگر هنرمندان، نشست هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی و شورای سیاستگذاری تئاتر کهگیلویه و بویراحمد برگزار حضور یافت. 

در ابتدای این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با ارائه گزارشی از فعالیت‌های هنرهای نمایشی و تئاتر استان افزود: علی رغم شرایط سخت کرونایی همواره و در طول سال شاهد اجراهای نمایشی در سراسر استان بودیم.

وی در ادامه تصریح کرد: با نگاه به تمرکززدایی، عدالت فرهنگی و هنری در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده است که در این بین تئاتر شهرستان موردتوجه قرار گرفت.

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با ابراز خرسندی از حضور در جمع هنرمندان تئاتر استان افزود: آنچه ضرورت دارد برای حمایت باید راه و مسیرهای حمایت را بشناسیم.

وی با بیان اینکه شاخص‌هایی که در تئاتر استان داریم باید حمایت و تقویت شود بار دیگر تاکید کرد: از همه نمایشنامه‌های استان که قابلیت تبدیل شدن به  تولید اثر نمایشی داشته باشند حتما حمایت خواهیم کرد.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت