به دلیل آشفتگی ذهنی به «خ ط خ ط ی» روی آوردم/ استفاده از مقواهای بازیافتی

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

آوا شیرجعفری که نمایشگاهش با عنوان «خ ط خ ط ی» از 31 مرداد در گالری موسسه هوم برگزار است، درباره آن توضیح داد.

به دلیل آشفتگی ذهنی به «خ ط خ ط ی» روی آوردم/ استفاده از مقواهای بازیافتیآوا شیرجعفری هنرمندی که آثار جدید او در نمایشگاهی با عنوان «خ ط خ ط ی» از تاریخ ۳۱ مرداد در کتابخانه هوم به نمایش درآمده است در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی صبا درباره نمایشگاه خود توضیح داد: سال ۹۴ مجموعه‌ای را با عنوان «خ ط خ ط ی» در گالری جرجانی به نمایش گذاشته بودم که این نمایشگاهی که در حال حاضر برگزار است، بخش دوم آن است.

وی افزود: ایده این نمایشگاه به این شکل به وجود آمد که به دلیل داشتن آشفتگی ذهنی و درگیر بودن با کارهای روزمره و همچنین پرانرژی بودنم، بیشتر به ورزش و خط‌خطی کردن و نقاشی روی می‌آورم و همین شروع این مجموعه بود که به این فکر افتادم تا به این خطخطی‌ها شکلی بدهم و آن‌ها را تبدیل به آرت‌ورک کنم.

این هنرمند درباره اینکه چرا عنوان نمایشگاه سرهم نوشته نشده است، بیان کرد: برای اینکه دلیل نوشته شدن عنوان نمایشگاه به این شکل مشخص شود باید به چیدمان کارها توجه شود که تمام فریم‌های ۱۰×۱۰ به عنوان یک فریم و یک خط اند در صورتی که به خودی خود از هم جدا هستند.

شیرجعفری درباره سبک و تکنیک آثار نمایشگاه «خ ط خ ط ی» گفت: کارها تماما ذهنی است، البته ممکن است یکی از کارها تک چهره دیده شود و در کار دیگری چندچهره با هم دیده شود یا بعضی چهره‌ها از روبه رو و دیگری از کنار مشاهده شود. در واقع برای این آثار از لحاظ سبک و تکنینک خود را محدود نکرده‌ام و تنها به سایز آن‌ها توجه کرده‌ام که قاب ۱۰×۱۰ و کادر ۴×۴ است. همچنین در این نمایشگاه رنگ مقواها با هم متفاوت است چراکه من از بازیافت مقواهایی که در کارگاه خود داشتم استفاده کرده‌ام.

این طراح درباره استیتمنت این نمایشگاه عنوان کرد: من به جای اینکه بخواهم برای بیانیه پاراگراف‌هایی را بنویسم و مساله را برای مخاطب پیچپیده کنم، یکی از آثار این مجموعه را در سایز بزرگی تبدیل به استیکر کردم و همان را به عنوان استیتمنت نمایشگاه قرار دادم.

وی در پایان درباره میزان استقبالی که از این نمایشگاه تا به امروز شده است، بیان کرد: وضعیت استقبال به شکل خوبی بوده و البته ما در پوستر نمایشگاه نیز تاکید کرده‌ایم که افراد برای بازدید با ماسک به نمایشگاه بیایند و حتی اگر کسی به گالری آمد اما ماسک نداشت ما خود به آن‌ها ماسک داده‌ایم.

نمایشگاه «خ ط خ ط ی» سومین نمایشگاه انفرادی آوا شیرجعفری است که در آن ۵۴ اثر به نمایش گذاشته شده است. همچنین این هنرمند در دو نمایشگاه گروهی نیز تا به امروز شرکت داشته است.

نمایشگاه «خ ط خ ط ی» از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲۱ شهریورماه در کتابخانه هوم به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، خیابان فیاضی (فرشته) ،مجتمع سام سنتر، طبقه ۱ آماده بازدید علاقه‌مندان است.

سبا جهانگیری

انتهای پیام/

استیتمنت نمایشگاه «خ ط خ ط ی»

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت