پیام وزیر ارشاد به جشنواره هنرهای تجسمی/ چراغ هنر در روزگار قرنطینه خاموش نیست

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

وزیر ارشاد در پیامی به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان عنوان کرد که مشارکت بیش از هزار جوان هنرمند در جشنواره نشان می دهد که چراغ هنر در روزگار قرنطینه خاموش نشده است.

پیام وزیر ارشاد به جشنواره هنرهای تجسمی/ چراغ هنر در روزگار قرنطینه خاموش نیستبه گزارش صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران پیام داد.

متن پیام بدین شرح است:

«جشنواره هنرهای تجسمی جوانان مجالی برای گردهم آمدن هنرمندان جوان و پیشکسوت است که به کشف استعداد هنری نسل آینده ساز این هنر گرانسنگ می انجامد. جوانانی جستجوگر که با حضور فعال خود در این رویداد و در سایه تعامل با استادان پیشکسوت، توانمندی‌های خود را بروز داده و از این رهگذر، آثاری می آفرینند که در گنجینه هنرهای تجسمی ایران، نمود روزگار امروز را ثبت و ضبط خواهد کرد.

رویداد فرهنگی جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با بیش از ربع قرن پیشینه ـ که عده قابل توجهی از هنرمندان برجسته امروز حاصل درخشش در این رویداد بوده اند ـ اکنون جایگاهی برجسته در میان مجموعه جشنواره های هنری یافته و این ویژگی با شور و شوق و نشاط و امید جوانی گره خورده است.

هنرمندان پیشکسوت در فضای تعامل و گفت وگو، استعدادهای ناب را در رشته های هنرهای تجسمی کشف می کنند و هنرمندان جوان نیز خود را در معرض سنجش استادان قرار می دهند.

جایی که هنرمندان جوان، تجربه های زیسته خود را در اثر هنری خویش یه تصویر می کشند و یادگاری بی بدیل از این روزگار برجای می گذارند.

جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در دوران پختگی و بهره گیری از تجربیات اجرایی سالیان گذشته است و جای خوشوقتی است که هرسال به اهداف پیش بینی شده خود نزدیک تر شده است.  اگرچه روزهای دشوار شیوع بیماری کرونا، بر هنرمندان سخت گذشته است، اما هنرمندانی بوده اند که با خلق اثر، جریان فرهنگی را پیش برده اند و بارقه امید را در پس همه دشواری ها روشن نگاه داشته و التیام بخش آلام جامعه شده اند.

مشارکت بیش از هزار جوان هنرمند در جشنواره، نشان می دهد که چراغ هنر در روزگار قرنطینه و محدودیت خاموش نشده است؛ هرچند امکان برگزاری حضوری جشنواره میسر نشد و همچون بسیاری از رویدادها در بستر فضای مجازی دنبال می شود، اما بهره گیری از امکانات این فضا، تجربه ای تازه برای جشنواره، ستاد اجرایی و هنرمندان رقم زده است.

شناخت از گذشته و آگاهی از جریان هنر امروز، به واقع مهم ترین عامل در راه پرورش ذهن و استعداد هنری جوانان است که با حضور استادان مجرب در رشته های گوناگون به انجام و فرجام می‌رسد.

امیدوارم بیست و هفتمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، با برگزاری برخط در بهترین کیفیت، پاسخگوی نیاز آموزش به جوانان سراسر کشور و کشف بهترین های جوانان ایران باشد.»

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت