آکادمی بین‌المللی سرامیک حامی معنوی دوسالانه ملی سرامیک ایران شد

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

هیربد همت‌آزاد از حمایت معنوی بین‌المللی سرامیک از یازدهمین دوسالانه سرامیک خبر داد که به معنای اعتبار این رویداد در سطح جهانی است.

آکادمی بین‌المللی سرامیک حامی معنوی دوسالانه ملی سرامیک ایران شدبه گزارش صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، هیربد همت‌آزاد که این روزها در حال مهیا کردن برگزاری دوسالانه سرامیک در مجموعه فرهنگسرای نیاوران است از حمایت معنوی آکادمی بین‌المللی سرامیک از یازدهمین دوسالانه سرامیک خبر داد

وی درباره اهمیت این حمایت گفت: حمایت آکادمی بین‌المللی سرامیک به معنای اعتبار بین المللی دوسالانه ملی سرامیک است. آکادمی به عنوان نهادی مرجع و حرفه‌ای طبق اساسنامه‌اش از رویدادهای بین‌المللی حمایت می‌کند؛ با رایزنی‌های انجام شده با رییس آکادمی و ژاک کافمن رییس سابق آکادمی و داور نهایی ما در این دوره، مستنداتی دال بر احراز اعتبار ارایه دادیم و آنان حمایت از این دوسالانه را اعلام کرده‌اند و آنان هم خبر دوسالانه را در رسانه‌های خود بازنشر خواهند داد.

دبیر دوسالانه سرامیک ادامه داد: طبق این خبر قرار است نشان آکادمی بین‌المللی سرامیک در پوستر و اعلان‌های یازدهمین دوسالانه سرامیک درج شود. آکادمی بین‌المللی سرامیک در سال ۱۹۵۲ با هدف ارتباط حرفه‌ای ما بین هنرمندان و متخصصانی تاسیس شد که در تمامی کشورها به صورت حرفه‌ای در زمینه سرامیک فعالیت داشتند.

همت‌آزاد با اشاره به نگرش بین‌المللی این آکادمی گفت: هر چند رویداد ما ملی است؛ اما آکادمی بین‌المللی سرامیک اعتبار خود را به دوسالانه سرامیک ایران اعطا کرده است.

وی در پایان اظهار کرد: در این شرایط سخت پای هنر ایستاده ایم و با همکاری اداره کل هنرهای تجسمی و موسسه توسعه هنرهای معاصر، در مقام انجمن هنرمندان سرامیک وظیفه‌ ایجاد بستر برای بالندگی و رشد هنرمندان سرامیک داریم و امیدواریم در این مساله موفق باشیم.

آکادمی بین‌المللی سرامیک تنها انجمنی است که در سطح بین‌المللی در زمینه سرامیک فعالیت دارد و مجموعه‌ای از هنرمندان، سرامیست‌ها، گالری‌داران، کیوریتورها و برخی از موسسه‌ها را گرد هم آورده است. اعضای این آکادمی به طور منظم در هیات‌های داوری نمایشگاه‌ها و مسابقات بین‌المللی مختلف سرامیک، حضور مستمر دارد.

مقر اصلی آکادمی بین المللی سرامیک در شهر ژنو سوییس است و نمایندگی‌هایی در اروپای شمای (حوزه اسکاندیناوی)، فرانسه، آلمان، اسپانیا، حوزه اروپای شرقی، بریتانیا، آمریکای شمالی، حوزه اقیانوسیه، حوزه کشورهای مدیترانه، ژاپن، کره جنوبی و چین دارد.

ریاست این آکادمی هر چهار سال یک‌بار توسط آرای مستقیم اعضای آن انتخاب می‌شود و هم‌اکنون ریاست این آکادمی بر عهده توربژن کواسبو از کشور نروژ است.

آکادمی بین‌المللی سرامیک بیش از ۸۸۰ عضو از ۷۴ کشور از تمامی قاره‌ها دارد.

از ایران نیز ۱۰ نفر از جمله بهزاد اژدری، هیربد همت آزاد، کوروش آریش، رجحانه حسینی، نفسیه خلج، بیتا فیاضی، عباس اکبری، شعبانعلی قربانی، رضا تائبی عضو این آکادمی‌اند.

یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران به دبیری هیربد همت‌آزاد آبان‌ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت