تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان تا ۲۹ تیر

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

مهلت ارسال آثار به بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان تا سه‌شنبه ۲۹ تیرماه تمدید شد.

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان تا ۲۹ تیربه گزارش صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، رضوان صادق زاده دبیر بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ضمن اعلام خبر تمدید مهلت ارسال آثار گفت: ما تصمیم گرفتیم تاریخ نهایی ارسال آثار را تا سه‌شنبه ۲۹ تیرماه تمدید کنیم. به همین ترتیب آثار رسیده  از دوم تا چهارم مردادماه داوری خواهند شد و اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در روز پنجم مرداد ماه اعلام خواهد شد. در همین راستا در ماه‌های اخیر شورای سیاست‌گذاری جشنواره چندین جلسه برگزار کرده و به بررسی کم و کیف کار پرداخته است. همچنین برای داوری آثار هر رشته نیز سه نفر انتخاب شده و به زودی معرفی خواهند شد.

صادق زاده ادامه داد: تا پیش از شیوع کرونا جشنواره هنرهای تجسمی جوانان هر سال در یک استان برگزار می‌شد و این حسن بزرگ و نقطه تمایز این جشنواره با سایر رویدادهای هنری است. به نظر من این جشنواره محاسن زیادی دارد و این که هنرجویان، اساتید و داوران در کنار هم جمع می‌شوند و کار می‌کنند مانند یک کلاس درس برای نسل آینده هنرمندان است. البته همین مساله باعث می‌شود که برگزاری این جشنواره بسیار دشوار باشد و مراحل متعددی برای برگزاری هر دوره آن طی شود، با این حال مزایای زیادی برای شرکت‌کنندگان دارد و حضور در آن برای جوانان هنرمند بسیار مفید است.

این هنرمند درباره برگزاری مجازی جشنواره تصریح کرد: از سال گذشته به دلیل پاندمی کرونا امکان برگزاری جشنواره به شکل حضوری را نداشتیم. ابتدا به این فکر کردیم که این رویداد را لغو کنیم اما در نهایت تصمیم گرفته شد که جشنواره به شکل مجازی و با حضور اساتید و برگزارکنندگان در خانه هنرمندان ایران برپا شود. اگرچه در ابتدا بسیار ناامید بودیم اما جشنواره با استقبال بسیار خوبی برگزار شد و راضی‌کننده بود.

او ادامه داد: هرچند جشنواره مجازی قابل مقایسه با جشنواره حقیقی و حضوری نیست، اما اساتید تلاش کردند همانند دوره‌های قبلی که کارگاه‌ها به شکل حضوری برگزار می‌شد، تمام مدت در کارگاه مجازی حضور پیدا کنند و به مدت سه روز از پشت کامپیوتر هنرجویانی را که در خانه‌های خود حضور داشتند راهنمایی کردند. از نظر فنی هم مشکلی وجود نداشت و برای شرکت‌کنندگان اینترنت در نظر گرفته شده بود تا مشکلی برای حضور در کارگاه‌ها نداشته باشند. با وجود اینکه ابتدا گمان می‌کردیم این کار بسیار دشوار باشد یا نتوان آثار را داوری کرد، اما همه‌چیز به خوبی پیش رفت. امسال هم تمام سعی خود را خواهیم کرد که جشنواره بهتر از سال گذشته برگزار شود.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوان بیان کرد: در این دوره نیز مانند سال‌های گذشته برای هر رشته هنری اساتید و داوران پیشکسوت و جوان را گردهم می‌آوریم و سعی می‌کنیم داوران جدید را به جشنواره دعوت کنیم.

فراخوان بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ابتدای خرداد ماه ۱۴۰۰ منتشر شد، آخرین مهلت ثبت نام در سایت سه‌شنبه ۲۹ تیر، داوری آثار و انتخاب هنرجویان ۲ تا ۴ مرداد، اعلام اسامی پذیرفته شدگان ۵ مرداد، افتتاحیه مجازی جشنواره شنبه ۹ مرداد، شروع و پایان کارگاه‌های مجازی ۹ تا ۱۲ مرداد، داوری نهایی آثار ۱۳ مرداد و اختتامیه مجازی جشنواره جمعه ۱۵ مرداد ماه خواهد بود.

علاقمندان و هنرجویان باید در سایت جشنواره به نشانی www.yafestival.ir ثبت‌نام کنند، انتخاب هنرجویان از روی فایل آثار ثبتی خواهد بود. شرکت‌کنندگان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با دبیرخانه جشنواره با شماره تلفن‌های ۶۶۹۴۶۹۱۰ – ۶۶۹۴۶۹۱۱  تماس بگیرند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت