نمایش «بچه‌های اکباتان» روی صحنه رفت

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

به گزارش  هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی گروه، نمایش «بچه‌های اکباتان» با حضور ترکیبی از بچه‌های توانمند و کم‌توان حرکتی و ذهنی در مقام نقش‌آفرینان و به کارگردانی باران فرد در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع آموزشی خضرا و با مدت‌زمان 20 دقیقه روی صحنه رفت که اجرای بی‌نقص و تماشایی آن‌ها با استقبال خوب تماشاگران و خانواده‌ها روبه‌رو شد. همچنین شهریار فرد به عنوان بازیگر بزرگسال و در نقش دلقک هم‌بازی بچه‌ها در این نمایش بود.

در خلاصه‌داستان نمایش آمده: داستان نمایش ما، داستان لذت‌بردن از زندگی‌ست؛ چیزى که احساس می‌کنم در این روزگار، زیر خروارها گرد و غبار مخفى شده است.

باران فرد ـ کارگردان نمایش ـ می‌گوید:«اجرای ما از اکباتان شروع شد؛ جایى که این بچه‎ها،کنار دوست و معلم خود خانوم خاور ترابى و همراهان‌شان محیا علی‌زاده، الهام ایوبى و سلامه خاتمى، چند ساعت در روز وقت می‌گذراندند، درس می‌خواندند، بازى می‌کردند و خیلى عجیب با هم رفیق بودند. در یکى از همین روزها ما و بچه‌ها یکدیگر را دیدیم و تصمیم گرفتیم یک گروه نمایش تشکیل بدهیم. پس با یک برنامه‌ریزى دقیق بچه‌ها در درجه اول به مدت ٣ ماه وارد تمرین‌ها و روش‌هاى مختلف شدند تا از آن‌ها به شناخت برسیم و توانایی‌های‌شان را بشناسیم و در جاى درست استفاده بکنیم».

فرد می‌افزاید:«دو ماه بعد با بچه‌ها وارد یک متن نمایشى شدیم که من سر تمرین‌ها و تجربه‌هایى که با هم داشتیم، آن را نوشتم و سعى کردم در متن چیزى را از درون و زبان بچه‌ها بنویسم که به عنوان تجربه اول، روى صحنه و در اجرا با آن ارتباط برقرار بکنند اما به صورت خلاصه، این نمایش در مورد بودن یا  نبودن و ضرورت خانواده براى هر بچه است. همه ما مرتب به هم گوشزد می‌کنیم خانواده همه‌چیز زندگى است و اگر هستى، خودت را توانایی‌هایت، ضعف‌هایت و از همه مهم‌تر احساسات را بشناس!».

باران فرد همچنین تاکید می‌کند این گروه نمایشی قرار است به کار خود ادامه بدهد و با آموزش و تمرین‌های کارگاهی به زودی اجراهای دیگری خواهند داشت.

کودکان و نوجوانانی که در این نمایش به اجرای نقش پرداختند، عبارتند از: دریا مرادى، مارال ابراهیم‌پور، محمدحسین سعادتى، امیرحسین مهدی‌آبادى، آتوسا بیکدلى، رادین دژاکام، عسل عبدالوند، آروین شهبازى، مهرسا سورى، آرینا ترابی و با حضور رونیکا شافعى و شهریار فرد.

همچنین شهریار فرد (مشاور کارگردان) و نهال فرجادى (موسیقى) در تولید این اثر نمایشی همکاری داشتند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت