«در جریان» از وضعیتی می‌گوید که به نتیجه نرسیده است/ چالش منظره‌ها

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

یاسمن نوذری درباره نمایشگاه «در جریان» که از تاریخ 21 شهریور تا 4 مهرماه در گالری زیرزمین دستان برپا است، توضیح داد.

«در جریان» از وضعیتی می‌گوید که به نتیجه نرسیده است/ چالش منظره‌هایاسمن نوذری در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی صبا، درباره نمایشگاه اخیر خود با عنوان «در جریان» که از تاریخ ۲۱ شهریورماه در گالری زیرزمین دستان برگزار است، توضیح داد: کارهای من خیلی موضوع محور نیستند و بیشتر تصویری هستند. من همیشه از موضوع فرار می‌کنم تا آثار به مفهومی ارجاع پیدا نکند و تلاش بر این است که همه چیز درباره عملکرد خود نقاشی و مدیوم باشد.

وی افزود: برای من در ابتدای فعالیت، موضوع منظره جای زیادی برای مطالعه تصویری به دلیل صفحه‌بندی، بافت، ریتم‌های آن که قابل پیش بینی بودند و اگر انسان آن‌ها را ساخته بود غیرقابل پیش بینی می‌شدند، داشت.

این هنرمند جوان توضیح داد: این مجموعه از آنجا شروع شد که مطالعه‌ای بر سری مجموعه‌ای از یک منظره نگار آمریکایی که ۵ منظره درباره چگونه شکل گرفتن یک تمدن و نابودی آن داشت، انجام می‌دادم و روند نشان دادن این نقاشی توسط این فرد برایم جالب بود پس تصمیم گرفتم تا آن را اجرا کنم و حرکات مردم در منظره و المان‌های معماری را بکشم و از خطوط نیز در کشیدنشان کمک بگیرم که همین باعث انتزاعی شدن بیشتر کارها شد.

نوذزی اضافه کرد: در این زمان روی معماری گوتیک نیز مطالعه‌ای داشتم که همین ساختار را دارد، برای مثال به جای این که یک ستون ساده محکم در کاری باشد، از هزاران دنده و خطوط نرم درون هم که ساختاری را ایجاد کرده این ستون را ساخته‌اند.

این نقاش درباره عنوان این نمایشگاه بیان کرد: در جریان بودن، از وضعیت تصویری می‌گوید که هیچوقت به نتیجه نهایی نرسیده است و  همیشه در حرکت است و من احساس می‌کردم که در موقعیتی هستم که این مجموعه نهایی من نیست بلکه در حال ساختن یک فضای تصویری برای خود هستم.

نوذری درباره سبک و تکنیک کارهای خود عنوان کرد: من معمولا با مداد و قلم فلزی کار می‌کردم اما این بار برای به چالش کشیدن خود به سمت رنگ روغن و نقاشی روی بوم رفتم که چالش‌های زیادی داشت چراکه مداد کنترل پذیرتر است و حس می‌کنم این مجموعه جایی است که می‌توانم غیرقابل پیش بینی و بدون کنترل بیش از حد کار کنم.

به گفته وی، مجموعه «در جریان» حاصل ۲ سال فعالیت در سال‌های ۹۸ تا ۹۹ است که در این نمایشگاه که سومین نمایشگاه انفرادی او است ۱۵ اثر به نمایش در آمده و فقط یک اثر از آن برای سال ۹۸ است.

این هنرمند در پایان درباره آثار در دست خلق خود نیز اظهار کرد: همچنین یک سری کارهای آبرنگ در راستای این مجموعه نیز دارم که کلاژ رنگ روی بوم است که در حال کار روی آن‌ها هستم.

نمایشگاه «در جریان» از تاریخ ۲۱ شهریور تا ۴ مهرماه در گالری زیرزمین دستان به نشانی تهران، خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ آماده بازدید علاقه‌مندان است.

سبا جهانگیری

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت