انتشار فراخوان دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

ناشران و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان برای شرکت در دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا 2021 تا ۳۰ بهمن فرصت دارند دو عنوان کتاب را به موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون تحویل دهند.

انتشار فراخوان دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱به‌ گزارش صبا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، جمع‌آوری آثار تصویرگری ناشران ایرانی به منظور بررسی و انتخاب ۱۵ تصویرگر برتر و معرفی به دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱ از سوی امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شده است.

داوری این آثار پس از پایان مهلت اعلام‌ شده آغاز می‌شود تا آثار ۱۵ تصویرگر برتر (متعلق به یک یا دو کتاب) انتخاب و برای رقابت با تصویرگران سایر کشورهای جهان به دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ارسال ‌شود.

بر اساس فراخوان دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱، هر تصویرگر می‌تواند در نهایت ۱ یا ۲ کتاب چاپ‌شده (حداکثر ۱۰ تصویر) را در این مسابقه شرکت دهد.

همچنین تصویرگرانی که برای بار اول در این نمایشگاه شرکت می‌کنند، می‌توانند آثار خود را که از پنج سال گذشته تاکنون به تصویر کشیده‌اند و تصویرگرانی که پیش از این در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند آثاری را که پس از اول ژانویه ۲۰۱۹ خلق کرده‌اند را در این مسابقه شرکت دهند، ضمن این‌که تصویرگران باید ملیت همان کشور را داشته باشند و این افراد تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ فرصت دارند دو عنوان کتاب (۱۰ تصویر) را برای بررسی و انتخاب به موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون پرورش فکری تحویل دهند.

آثار اصلی به همراه دو نسخه از هر کتاب باید از سوی ناشر، تصویرگر به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان نمایندگی این جشنواره در ایران ارسال شود.

جوایز این دوره از جشنواره جایزه‌ بزرگ (به ارزش ۳هزار دلار آمریکا)، پنج سیب طلایی (هر کدام به ارزش یک‌هزار و ۵۰۰ دلار آمریکا) و پنج مدال BIB (هر کدام به ارزش یک‌هزار دلار آمریکا) اعلام شده است.

برنده جایزه اول این جشنواره می‌تواند در نمایشگاه بعدی BIB به‌صورت مستقل شرکت کرده و آثار خود را به نمایش بگذارد و در سال آینده نیز با حمایت BIB نمایشگاه شخصی از آثار تصویرگری خود برپا کند.

در عین‌حال برگزار کنندگان نمایشگاه BIB اعلام کرده‌اند که هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال آسیب‌هایی که ممکن است بر اثر نور و یا نامرغوب بودن کیفیت رنگ و کاغذ اثر به وجود بیاید به عهده نمی‌گیرند.

هم‌چنین تمامی آثار ارسالی، به ‌غیر از آثار منتخب، ظرف چهار ماه پس از پایان نمایشگاه به افراد و یا موسسه‌های شرکت‌کننده باز پس فرستاده خواهد شد در حالی که آثار منتخب به مدت طولانی در نمایشگاه‌های خارج از BIB مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تمامی کتاب‌های ارسال ‌شده به کتاب‌خانه نمایشگاه BIB تعلق خواهد گرفت.

همچنین تصویرگران شرکت‌کننده در نمایشگاه BIB کاتالوگ این نمایشگاه را دریافت خواهند کرد.

این نمایشگاه با همکاری یونسکو برگزار و کارگاه‌هایی را نیز برای تصویرگران شرکت‌کننده از کشورهای در حال توسعه برپا می‌شود، علاقه‌مندان به شرکت در این کارگاه‌ها باید هزینه سفر را خودشان بپردازند اما در تمام طول زمان اقامت مهمان جشنواره خواهند بود.

موزه ملی هنر و ادبیات کودک در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب واقع شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت