برگزاری جشنواره کرونایی هنرهای تجسمی «ساتین» در کیش

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

نخستین سالانه «هنرهای تجسمی ساتین» با محوریت بیماری کرونا در موسسه صبا برپاست.

برگزاری جشنواره کرونایی هنرهای تجسمی «ساتین» در کیشبه گزارش صبا، جشنواره‌ هنرهای تجسمی «ساتین» با عنوان «وضعیت» روز شنبه سوم آبان ماه در موسسه فرهنگی هنری صبا آغاز به کار کرد. نخستین سالانه‌ هنرهای تجسمی «ساتین» در شرایطی شکل گرفت که به دلیل شیوع بیماری کرونا، فعالیت‌های فرهنگی و هنری بسیار محدود شده است و هنرمندان در حوزه‌های مختلف، امکان چندانی برای خلق و ارایه آثار هنری ندارند.

در چنین شرایطی موسسه‌ ژرفا هنر ساتین کیش، با هدف تاکید بر نقش سازنده و امیدبخش هنر در دوران پراضطراب شیوع ویروس کرونا، اقدام به برگزاری جشنواره‌ «هنرهای تجسمی وضعیت» در پنج رشته‌ نقاشی، عکاسی، مجسه‌سازی، چاپ دستی و هنرهای جدید کرد تا هنرمندان بتوانند با تجربه‌ای که از دوران کرونا کسب کرده‌اند به خلق آثار هنری بپردازند.

پس از اعلام فراخوان این جشنواره تعداد ۱۵۸۰ اثر در پنج بخش به دبیرخانه ارسال شد که پس از یک مرحله داوری بر اساس تصاویر آثار و یک مرحله داوری بر اساس اصل آثار، ۱۰۷ اثر از ۸۶ هنرمند انتخاب شده و در نمایشگاه «وضعیت» در موسسه صبا به نمایش درآمد. آثاری که در این مجموعه به نمایش درآمده است اغلب توسط هنرمندان جوانی به وجود آمده است که تجربیات و احساسات خود از دوران محدودیت‌های اجتماعی و ماندن در خانه را به شکل‌های مختلف به تصویر کشیده‌اند.

این آثار نشان‌دهنده نحوه‌ مواجهه هنر با این شرایط بحرانی و همچنین نوع واکنش انسان‌ها به این شرایط هستند. آثاری که در دوران شیوع کرونا خلق شده است از دریچه چشم هنرمندان به بررسی وضعیتی پرداخته که آدم‌ها را در موقعیتی تقریبا یکسان قرار داده است و احساساتی مانند ترس، تنهایی، انزوا و امید به آینده در آن‌ها دیده می‌شود.

روز اختتامیه جشنواره در ۱۶ آبان‌ماه، نفرات برگزیده بخش‌های پنج‌گانه معرفی شده و جوایزی دریافت خواهد کرد.

داوران بخش عکاسی: غزاله هدایت، پیمان هوشمندزاده و زانیار بلوری، بخش نقاشی: واحد خاکدان، محمد خلیلی و کامبیز موسوی اقدم، بخش چاپ دستی: احمد وکیلی، همایون سلیمی و مهرداد ختایی، بخش مجسمه‌سازی: نرگس حریریان، کوروش گلناری و بیژن غنچه‌پور، بخش هنرهای جدید: حمید سوری، باربد گلشیری و آذر محمودیان هستند.

جشنواره «وضعیت» با مدیریت محدثه وحیدی‌مهر، دبیری هادی آذری ازغندی و ‌دبیر اجرایی محمد محمدامینی  تا ۱۵ آبان‌ماه در گالری ملی موسسه فرهنگی هنری صبا به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، پلاک ۱۵۵۲، طبقه سوم، برپاست و سپس این آثار در نگارخانه هنرهای معاصر کیش به نمایش درخواهند آمد.

تور مجازی این نمایشگاه نیز در وب‌سایت موسسه به نشانی www.SateenArt.com برگزار می‎شود و سایر برنامه‌های مرتبط با جشنواره نیز در صفحه اینستاگرام sateen_festival ارایه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت