مدیریت موزه هنرهای معاصر فلسطین را به ما واگذار کنید!

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

بنیاد فرهنگی روایت فتح طی نامه به شهرداری تهران خواستار واگذاری مدیریت موزه هنرهای معاصر فلسطین به انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس شد.

مدیریت موزه هنرهای معاصر فلسطین را به ما واگذار کنید!به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، چندی پیش خبری مبنی بر واگذاری ساختمان موزه هنرهای معاصر فلسطین به شهرداری تهران در رسانه‌ها منتشر شد از این‌ رو انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح در نامه‌ای به شهرداری تهران ضمن اشاره به برگزاری ۶ دوره جشنواره بین‌المللی در حوزه هنر مقاومت و همچنین نبود اقدام‌ها و تصمیم‌های همسو با ماموریت ذاتی این موزه مبنی بر فعالیت‌های بین‌المللی هنر مقاومت به‌ ویژه در شرایطی که طرح عادی‌سازی اعراب با رژیم اشغالگر قدس بسیار مطرح‌ شده است، خواستار واگذاری این ظرفیت مهم به انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس شد.

 متن نامه با امضای محمد حبیبی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و عضو شورای سیاست‌گذاری ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت بدین شرح است:

«شهردار محترم تهران

برادر ارجمند جناب آقای دکتر حناچی

با صلوات برحضرت محمد (ص) و آل طاهرینش و با احترام، همانطور که مستحضر هستید انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس تشکلی است وابسته به بنیاد فرهنگی روایت فتح که به منظور تبیین، حفظ و گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در عرصه های هنری تجسمی در سطح ملی و بین المللی فعالیت می کند.

این مجموعه در سال ۱۳۸۳ تاسیس و اهدافی از قبیل تولید و آفرینش آثار تجسمی فاخر و ماندگار، تحقیق و پژوهش در عرصه های هنرهای تجسمی، تشکیل مجامع، برگزاری جشنواره های بین الملل و نمایشگاه های داخلی و خارجی، ایجاد بانک اطلاعات و … در حیطه کاری آن انجمن به شمار می رود.

از آنجایی که فعالیت در عرصه های بین المللی از وظایف جداناشدنی این انجمن محسوب می شود و برگزاری شش دوره جشنواره بین المللی، مشارکت با برگزاری چندین دوره مسابقات بین المللی کاریکاتور (هولوکاست ۲ ترامپیسم ۱ و ۲ غزه ما کرونا را شکست می دهیم- کاریکاتور داعش- پایان داعش و…) از فعالیت های این انجمن به شمار می آید و از طرفی همه می دانیم واژه مقاومت تنها راه رسیدن به حق ملت های مظلوم در سراسر دنیا خواهد بود و توجه به آن از طریق ابزار هنر از مطالبات مقام معظم رهبری به شمار می آید و جنابعالی هم مطمنا با این مساله موافق خواهید بود.

لذا با توجه به تغییرات بوجود آمده در خصوص موزه فلسطین از آن مقام محترم انتظار داریم همکاری لازم را برای واگذاری موزه هنرهای معاصر فلسطین را به این مجموعه داشته باشید، چرا که این موزه از ابتدا با دغدغه هنرمندان انقلاب اسلامی شکل گرفت. لزوم ادامه این حرکت از ضروریات هنر مقاومت چه در بعد داخلی و چه بین المللی به شمار می آید.»

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت