انتشار فراخوان دهمین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
انتشار فراخوان دهمین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهرانبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فراخوان دهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران که از یکم تا ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۹ از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می‌شود، منتشر شد.

در دهمین دوره برگزاری نهاد مجری درصدد است با نظر به چشم انداز تعریف شده سمپوزیوم، جایگاه ایران را در هنر مجسمه‌سازی منطقه تثبیت و ارتقا بخشد.

همچنین با تلاش برای احیای میراث تاریخی ایران در زمینه حجاری و سنگ تراشی، فضای تعامل و گفت‌وگو در زمینه مجسمه‌سازی شهری را فراهم کرده است و فرصت تبادل تجربه‌ها، اطلاعات و مهارت‌ها را با حضور هنرمندان و صاحبنظران بین‌المللی و ملی ایجاد کند.

بر اساس رویکرد اتخاذ شده توسط شورای سیاستگذاری و ارکان سمپوزیوم در دوره دهم با توجه به شرایط ویژه این دوره، بر مواردی همچون حضور هنرمندان ملی در بخش اصلی و اجرایی سمپوزیوم، پیش بینی تمهیدات لازم برگزاری سمپوزیوم در شرایط ویژه بیماری همه گیر، استفاده از بخش های جانبی رویداد شامل کارگروه مطالعاتی و تولید محتوی برای استفاده از قابلیت های فضای مجازی در نمایش فعالیت های رویداد و برگزاری وبینارهای تخصصی با حضور هنرمندان و صاحبنظران بین المللی و داخلی مورد تاکید قرار کرفته است.

توجه به سایت و مکان محور بودن آثار و قابلیت های آن در ارتباط با محیط و مخاطب، همچنین مولفه هایی مانند چیدمان، گسترش در فضا، مکان ویژگی و قابلیت‌های منظر از موارد مورد تاکید در این دوره است.

این سمپوزیوم در محل گذر تاراز واقع در منطقه ۲۲ برگزار و محل نصب مجسمه برتر باغ سنگی دریاچه خلیج فارس خواهد بود.

به هنرمندان منتخب در بخش اصلی سمپوزیوم در مجموع  ۲.۵ تا ۳  متر مکعب سنگ مرمریت روشن بدون احتساب پایه داده خواهد شد و در صورت نیاز به استفاده از پایه برای نصب نهایی اثر باید ابعاد آن در فرم ثبت نام اعلام کنند.

انتخاب هنرمندان در این دوره براساس داوری طرح های ارایه شده به سمپوزیوم و با توجه به سوابق کاری در ۲ مرحله صورت خواهد گرفت و اسامی هنرمندان منتخب مرحله دوم تا تاریخ ۳۰ دی ۱۳۹۹ اعلام می شود.

در بخش پژوهشی نیز پژوهشگران فعال در حوزه مجسمه‌سازی و هنر شهری می‌توانند با ارایه رزومه و سوابق پژوهشی در قالب تیم های پژوهشی سمپوزیوم در کارگروه‌های (تولید محتوا ) مشارکت کنند. پس از بررسی رزومه متقاضیان، با تعداد ۱۰ نفر قرارداد همکاری منعقد خواهد شد. میزان مبلغ قرارداد براساس ضوابط و مقررات سازمان و نوع فعالیت تعیین خواهد شد.

متقاضیان باید تا تاریخ ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۹ تمامی سوابق خود را به همراه فرم تکمیل شده ثبت نام به آدرس اینترنتی ۱۰th.tehransymp@gmail.com  ارسال کنند.

بر اساس گاه‌شمار دهمین دوره سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، ۲۹ آبان پایان مهلت ثبت نام در بخش پژوهشی سمپوزیوم، ۲۷ آذر پایان مهلت ثبت نام در بخش مجسمه سازی، ۶ دی ماه اعلام اسامی هنرمندان منتخب مرحله اول، ۲۰ تا ۲۴ دی ماه مهلت تحویل مدل آثار منتخب مرحله اول به دبیرخانه سمپوزیوم، ۳۰ دی ماه اعلام اسامی هنرمندان راه یافته به این دوره و  تا ۲۲ اسفند ماه زمان برگزاری سمپوزیوم خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت