سردیس های دردساز اصلاح می شوند

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد تعدادی از سردیس هنرمندانی که در باغ هنرمندان نصب شده اند مورد بازنگری قرار گرفته و حذف می شوند.

سردیس های دردساز اصلاح می شوندبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: در ابتدا باید بگویم آثاری که در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی ویژه مفاخر ساخته شده است حاصل تلاش هنرمندانی است که براساس سابقه و فعالیت و توسط شورای هنری انتخاب شده بودند ضمن اینکه براین باورم باید به هنرمند برای مطالعه شخصیت مفاخر معاصر فرصت داده شود تا شاهد خلق آثار بهتری باشیم به خصوص اگر این هنرمندان از قشر جوان کشور باشند و فراز و نشیبهای زیادی پیش رویشان قرار داشته باشند.

وی با اشاره به اظهار نظر کارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر ، ادامه داد: قرار شد متخصصان حوزه مجسمه سازی تمامی آثار را با دید دقیق تری بررسی کنند و در مورد آنها نظر بدهند بر همین اساس برآیند نظر صاحب نظران براین شد که این مجسمه هایی را که مورد نقد واقع شده اند اصلاح کنیم.

در ادامه ضرغامی در مورد دو سمپوزیومی که تاکنون برگزار شده است، افزود: دوره اول ویژه شاعران معاصر بود. این کار در محل انجمن شاعران برگزار شد و هنگامی که آثار از جنس برنز ساخته شدند، در همان محل نصب شدند. ۱۵ هنرمند انتخاب شدند و ۱۵ سردیس هم توسط آنها ساخته شد. دومین دوره هم قرار شد به هنرمندان معاصر ایران اختصاص پیدا کند که این ۲۲ اثر هم محصول کار آنها است. این سمپوزیوم در محوطه عمارت عین الدوله یا همان نگارخانه برگ، در تابستان ۹۸ برگزار شد و شخصیت های مختلفی از رشته های مختلف، پرتره هایشان ساخته شد. روند اجرایی کار بدین شکل بوده که در وهله نخست فراخوانی داده شد. هنرمندان ثبت نام کردند و در نهایت شورای هنری سازمان زیباسازی براساس سوابق حرفه ای شرکت کنندگان دست به انتخاب زد و این هنرمندان هم بر این اساس انتخاب شدند.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران همچنین درباره دلایل برگزاری چنین سمپوزیومی توضیح داد و گفت: تجلیل و گرامیداشت مفاخر فرهنگی کشوریکی از مهم ترین دلایل برگزاری این سمپوزیوم ها از روز نخست تا کنون بوده است. علاوه بر آن، توسعه مجسمه سازی فیگوراتیو کشور و استفاده در پروژه های شهری نیز از برنامه ها و سیاستگزاری های سازمان در برگزاری اینگونه سمپوزیوم ها محسوب میشود.

ضرغامی با بیان اینکه به دنبال بروز و شکوفایی استعدادهای جوان در امر مجسمه سازی نیز بوده ایم، ادامه داد: البته در کنار این مساله معتقدیم که برگزاری این سمپوزیوم ها باعث تحرک، نشاط و شادابی در میان هنرمندان به خصوص ایجاد انگیزه در مجسمه سازان جوان خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: به تمامی نقدهای منصفانه ای که در این باره شده است احترام می گذاریم و تلاش می کنیم هر چه زودتر به نحو شایسته و بایسته اشکالات را مرتفع کنیم و آثار منقح شده را در معرض دید عموم شهروندان گرامی قرار دهیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت