مرحله دریافت آثار هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی آغاز شد/ نمایش ۹۰ اثر

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

مرحله تحویل آثار دوسالانه مجسمه‌سازی تهران از امروز سوم آذرماه آغاز شد.

مرحله دریافت آثار هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی آغاز شد/ نمایش ۹۰ اثربه گزارش صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، مرحله تحویل آثار هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران روز سوم آذرماه آغاز شد.

در ایام قرنطینه تنها امور اداری دریافت آثار انجام می‌شود و پس از پایان تعطیلات دو هفته‌ای، نمایشگاه برگزار خواهد شد.

عباس مجیدی رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در این زمینه گفت: تاخیر زیادی در برگزاری دوسالانه مجسمه‌سازی به دلایل متعددی و شیوع کرونا به وجود آمد و در طول ماه‌های گذشته تلاش کردیم راه‌هایی پیدا کنیم تا با حفظ پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم این دوسالانه را برگزار کنیم.

وی افزود: از میان ۱۵۰۰ اثری که به دبیرخانه دوسالانه ارسال شد ۴۰ اثر توسط داوران انتخاب شد و برنامه‌های مستندسازی آن‌ها در ماه‌های گذشته صورت گرفت. در بخش کیوریتوری نیز حدود سی اثر انتخاب شده است و همچنین آثاری از هنرمندان مدعو در این دوسالانه وجود دارد و در مجموع بیش از ۹۰ اثر به نمایش در خواهد آمد.

رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران درباره فرایند دریافت آثار هنرمندان گفت: برای رعایت نکات بهداشتی برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم تا هنرمندان بخش‌های مختلف به صورت پراکنده آثار خود را به تالار وحدت بیاورند و به مرور تا ۱۷ آذرماه فرآیند دریافت آثار تکمیل می‌شود.

مجیدی با اشاره به اینکه فضای داخلی و خارجی تالار وحدت برای نمایش مجسمه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: بیشتر آثار در فضای داخلی قرار می‌گیرند اما کارهای بزرگ را در فضای خارجی که شامل خیابان شهریار و فضای باز تالار وحدت است، قرار می‌دهیم. تلاش ما این است که آثار به صورت پراکنده و در فضایی گسترده نصب شوند تا تراکمی برای بازدید آن‌ها به وجود نیاید. همچنین در زمان حضور بازدیدکنندگان دستورالعمل‌هایی مورد توجه قرار می‌گیرد تا ازدحامی در فضا ایجاد نشود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سختی که در آن قرار داریم تغییراتی در نحوه برگزاری دوسالانه صورت گرفته است و مجبور شدیم سخنرانی‌ها و نشست‌هایی را که قرار بود در تالار رودکی برای عموم برگزار شود، تغییر دهیم و این برنامه‌ها به صورت ضبط شده در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با اشاره به اینکه هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران به مدت دو ماه برقرار خواهد بود، اظهار کرد: در این مدت تلاش می‌کنیم در فضای مجازی نیز آثار را نمایش دهیم تا دوستانی که امکان حضور مستقیم در محل نمایشگاه را ندارند بتوانند آثار هنرمندان را ببینند. با توجه به شرایط موجود، دوسالانه مجسمه‌سازی برنامه افتتاحیه حضوری نخواهد داشت و با توجه به اینکه این رویداد رقابتی نیست، برنامه اختتامیه آن نیز بسیار مختصر خواهد بود.

مجیدی در پایان مطرح کرد: دبیر اجرایی دوسالانه، محمود محرومی مشغول مدیریت کارها در فضای تالار رودکی است و با همراهی دوستان موسسه توسعه هنرهای تجسمی به دریافت آثار هنرمندان مشغول هستند. امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که این دوسالانه به بهترین شکل برگزار شود.

هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران ۲۱ آذرماه آغاز به کار کرده و تا ۲۱ بهمن در تالار وحدت ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت