سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران افتتاح شد/ چالش سردیس هنرمندان

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

سومین سمپوزیوم «مجسمه‌سازی» مفاخر ایران ویژه دانشمندان به صورت آنلاین افتتاح شد.

سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران افتتاح شد/ چالش سردیس هنرمندانبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مراسم افتتاحیه سومین سمپوزیوم «مجسمه‌سازی مفاخر ایران» عصر روز گذشته، سوم آذرماه به صورت برخط برگزار شد، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در این باره گفت: خوشحالیم که این رویداد را که از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان است را مطابق با تقویم برنامه‌ها محقق و اجرا می‌کنیم. البته باعث حسرت است که شرایط این روزها اجازه نداد این رویداد را حضوری برگزار کنیم تا شهروندان هم بتوانند با فعالیت‌هایی که هنرمندان انجام می‌دهند و اتفاقی که در شهر رقم می‌خورد بیشتر آشنا شوند و انس و ارتباط بیشتری با هنر بگیرند.

وی افزود: حدود یک ماه پیش که آثار بعضی از هنرمندان شرکت‌کننده در دومین دوره سمپوزیوم «مجسمه‌سازی مفاخر ایران» را جلوی خانه هنرمندان نصب کردیم مباحثی درباره این آثار مطرح شد و بحث‌هایی را ایجاد کرد. بعضی‌ها گفتند، نسبت یا شباهت سردیس‌ها با هنرمندان کم است. به همین خاطر هنرمندان شرکت‌کننده در آن سمپوزیوم یک مقدار با بی‌مهری و کم‌لطفی مواجه شدند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی بیان کرد: طبیعی است که وقتی کاری انجام می‌شود آن کار می‌تواند یک اثر خیلی قوی، خوب یا نسبتا ضعیف‌تر باشد، اما اتفاقی که افتاد این بود که یک‌دفعه موجی ایجاد شد و چه کسانی که کار تخصصی انجام داده‌اند و در جریان این اتفاقات هستند و چه آن‌هایی که در جریان نیستند در این موج شروع به نقد، کردند و خیلی از اظهار نظرها هم غیر کارشناسی بود.

وی اظهار کرد: یکی از هنرمندان که اعتقاد داشت سردیسی که از او ساخته شده است اثر مناسبی نیست شخصی بود که در دوره دوم سمپوزیوم و هنگام ساخت اثرش از کار تعریف کرده بود، اما وقتی که موجی ایجاد شد، یک‌دفعه شروع به نقد اثر کرد که این سردیس نسبتی به من ندارد و من راضی نبودم و نباید آن را نصب می‌کردند.

ضرغامی خطاب به هنرمندان شرکت‌کننده در سومین سمپوزیوم «مجسمه‌سازی مفاخر ایران» عنوان کرد: این موضوع را به این دلیل مطرح کردم که شما هنرمندان آگاه باشید و لطف کنید با افرادی که سردیس آنها را می‌سازید در تعامل باشید. این هماهنگی را همکاران ما در سازمان زیباسازی حتما انجام خواهند داد که اگر لازم باشد مفاخری که شما سردیس‌های آن‌ها را می‌سازید و در قید حیات هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شما ببینند تا هم شما از نزدیک با آن‌ها آشنا شوید و هم اگر نقطه نظری دارند آن را بشنوید تا خروجی کاری که انجام می‌شود اثر قابل تامل‌تری باشد.

مجسمه سازی

او ادامه داد: درباره مفاخری که در قید حیات نیستند هم حتما همکاران من این هماهنگی را انجام خواهند داد که از اعضای خانواده‌شان با شما دیدار داشته باشند و این آمدن هم یک انس و الفتی بین شما و آن‌ها ایجاد می‌کند و هم فرصتی است تا اثر شما یک کار فاخرتر باشد و انشاالله خروجی  این رویداد را بتوانیم در سطح شهر نصب کنیم.

در ادامه حسین علی عسگری عضو شورای سیاستگذاری سمپوزیوم بیان کرد: خوشحالم که این سمپوزیوم با کیفیت برگزار می‌شود. از دوستانی که زحمت کشیدند و ما را همراهی کردند تا بتوانیم یک سمپوزیوم متفاوت و باکیفیت در این دوره داشته باشیم تشکر می‌کنم. این‌که توانسته باشم برای ارتقای کیفی این دوره از سمپوزیوم کمکی کرده باشم خوشحال هستم.

وی در پایان تصریح کرد: مهم‌ترین اتفاقی که در این دوره شاهد آن هستیم، مربوط به شکل گزینش و داوری آثار است که بسیار جدی و دقیق دنبال شد. در این دوره برخلاف گذشته، حضور هنرمندان صرفا بر ارایه رزومه از سوی آنان منوط نشد و پس از انتخاب اولیه، هنرمندان ملزم به ساخت ماکتی از اثر اجرایی خود شدند تا کیفیت و توانمندی هنرمندان از قبل مشخص شود.

سومین سمپوزیوم «مجسمه‌سازی مفاخر ایران» ویژه دانشمندان با حضور ۲۱ هنرمند از سوم آذرماه آغاز شد و مجسمه‌سازان این رویداد هنری سردیس ۲۱ نفر از مفاخر  ملی معاصر کشور را در کارگاه‌های شخصی خود خواهند ساخت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت