نمایشگاه نقاشی‌ «رنگ‌های مه گرفته» افتتاح شد/ چهره‌‌ای تازه‌ از آثار شیخی 

به گفته خالق آثار نمایشگاه نقاشی «رنگ‌های مه گرفته»، طبیعت بخش جدانشدنی از وجود آدمی و رنگ‌ها در آثار این نمایشگاه گویای این سرزندگی و تعامل سازنده میان انسان و طبیعت است.

نمایشگاه نقاشی‌ «رنگ‌های مه گرفته» افتتاح شد/ چهره‌‌ای تازه‌ از آثار شیخی 

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه نقاشی‌ «رنگ‌های مه گرفته» با ۴۰ اثر از علی‌محمد شیخی صبح امروز یکشنبه ۱۳ تیرماه در گالری ابوالفضل عالی افتتاح شد.

شیخی که دارای مدرک کارشناسی نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است، در نخستین روز از آغاز فعالیت این نمایشگاه گفت: آثار نمایشگاه «رنگ‌های مه گرفته» با دیگر نمایشگاه‌های من متفاوت است؛ چراکه سعی داشتم تا در شرایطی که کرونا دل‌های مردم را خسته کرده است، با رنگ‌های درخشان و شاد حال و هوای آن‌ها را حتی برای لحظاتی کوتاه تغییر بدهم و امیدبخش باشم.

او ادامه داد: در این نمایشگاه تلاش کردم تا فضای ایده‌آلیسمی خود را ضمن حفظ ساختار اصلی ادامه و از زوایای دیگر به منظره نگاه کنم. آثار نمایشگاه پیشِ رو، ثمره ۲ سال فعالیت هنری است که در نظر دارم تا آن را در آینده‌ای نه چندان دور گسترش و تکمیل کنم.

شیخی اذعان کرد: طبیعت بخش جدانشدنی از وجود آدمی است و رنگ‌ها در آثار این نمایشگاه گویای این سرزندگی و تعامل سازنده میان انسان و طبیعت است. رنگ خدا رنگ پاکی و رنگ شادی است که ما با نگاه و دیدن درست آن به خدا می‌رسیم.

شجاعی طباطبایی: پی‌گیر جدی اقتصاد هنر هستیم

سید مسعود شجاعی‌طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری نیز با حضور در این نمایشگاه عنوان کرد: علی‌محمد شیخی از هنرمندان نسل اول هنر انقلاب و آغاز فعالیت‌های حوزه هنری است. وی علاوه بر خلق اثر نقاشی در حوزه تدریس هم فعال است. همچنین مسئولیت‌های گوناگونی مرتبط با حوزه فعالیت‌های هنری خود از جمله ریاست موزه شهدا داشته است.

او افزود: در این نمایشگاه شاهد چهره‌ تازه‌ای از آثار شیخی هستیم. وی این آثار را تحت عنوان «رنگ‌های مه گرفته» با تلفیق مسیر از پیش تعیین شده خود با طبیعت بی‌جان، گل‌ها و رنگ‌ها به همراه تقسیم‌بندی‌های هندسی خلق کرده است.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری تصریح کرد: یکی از اهداف مهم و اصلی ما در سال جاری پی‌گیری اقتصاد هنر است که در این نمایشگاه نیز آن را پیاده‌سازی خواهیم کرد. به زودی ارزش‌گذاری مالی هر اثر در این نمایشگاه نصب خواهد شد و علاقمندان می‌توانند آثار مورد نظر خود را خریداری کنند.

شجاعی در پایان ضمن تبریک به این هنرمند برای برپایی این نمایشگاه خاطرنشان کرد: علاقمندان برای بازدید مجازی از این نمایشگاه می‌توانند به تور مجازی حوزه هنری مراجعه کنند و همچنین برای بازدید از آثار این نمایشگاه می‌توانند از ۱۴ تا ۲۰ تیرماه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۸ به گالری ابوالفضل عالی به نشانی خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس

اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
اینستاگرام گالری لیلیت