کتاب آثار سومین دوره جایزه عکس «هشت» رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب آثار منتخب سومین دوره عکس «هشت» شامل ۸۶ قطعه عکس در ۱۰۴ صفحه برپا شد.

کتاب آثار سومین دوره جایزه عکس «هشت» رونمایی شدبه گزارش صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، امروز ۱۲ تیرماه مراسم رونمایی از کتاب آثار منتخب سومین دوره عکس «هشت» که توسط سهیل حسینی طراحی و شامل ۸۶ قطعه عکس در قطع خشتی در ۱۰۴ صفحه گلاسه منتشر شده است، برپا شد.

در این مراسم رونمایی از کتاب آتار منتخب سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت»، نخست محمودرضا برازش مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) ضمن قدردانی از عوامل برگزاری سومین دوره عکس «هشت» به استمرار و ادامه این جشنواره تاکید و اظهار کرد: محور جشنواره‌های امام رضا (ع) به طور معمول باید زیارت باشد اما می‌توانیم به صورت هنرمندانه موضوعات دیگر برگرفته از احادیث رضوی که در زندگی مردم نقش ایفا می‌کند را نیز مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: امروز جایگاه فضایل اخلاقی در جامعه ما بسیار کم رنگ شده است، البته تمامی این فضایل اخلاقی به احادیث ما ارتباط دارند پس می‌توانیم از فضایل اخلاقی در موضوعات‌مان استفاده کنیم چراکه در فضای مجازی نیز این کارها به خوبی دیده می‌شوند.

برازش در پایان بیان کرد: برای ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ اهل بیت علیه السلام، زیارت یک روکش است و عمق ارتباط با اهل بیت علیه‌السلام بسیار وسیع‌تر است.

سپس هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم عنوان کرد: یک گروه حرفه‌ای این جشنواره را برگزار می‌کنند و خوشبختانه جشنواره عکس «هشت» یکی از جشنواره‌های موفق و ماندگار بخش خصوصی است.

هادی مظفری افزود: از ویژگی‌های این دوره عکس «هشت» پرداختن به موضوع شادی در سخت‌ترین روزهای زندگی مردم به دلیل شیوع کرونا بوده است، هر چند شاید برگزیدن عنوان شادی برای نخستین‌بار مورد تامل برخی سازمان‌ها که بنا بود در برگزاری این رویداد مشارکت داشته باشند، قرار گرفت اما در شرایط کنونی و سخت‌ترین روزهای نبود امید در زندگی مردم، پرداختن به شادی و نمودهای شادی و نشاط در حرم رضوی و سایر بقاع از هوشمندی و دقت مدیران این رویداد بود که به این مقوله ورود کردند.

در ادامه نماینده هیات داوران سومین دوره جشنواره عکس «هشت» در این مراسم اظهار کرد: طی سه دوره اخیر تلاش شده است برگزاری جشنواره عکس «هشت» شکلی جدید به خود بگیرد و تغییراتی در آن اعمال شود تا از تازگی و پویایی آن کم نشود.

کیارنگ علایی از داوران این دوره از مسابقه بیان کرد: کتاب‌هایی که در پایان جشنواره از آثار آن تهیه می‌شود نقش بسیار مهمی دارد و میزان مراجعاتی که بعدا از این کتاب‌ها به منظور استفاده در پژوهش‌ها انجام می‌شود، نقطه عطف تاثیرگذاری این جشنواره است.

او ادامه داد: تعداد آثار و نام عکاسانی که در جشنواره شرکت کردند، نشان‌دهنده اهمیت و کیفیت این جشنواره است. علاوه بر این کسب مقبولیت در این جشنواره بسیار سخت است و همین موضوع کیفیت آن را بالا می‌برد.

علایی خاطرنشان کرد: بداعت‌های زیادی در این جشنواره وجود دارد، مثلا مقدمه‌هایی که در کتاب نوشته شده در گذر زمان پایدار می‌ماند و در آینده می‌توان با مراجعه به آن نگاه برگزارکنندگان جشنواره را درک کرد.

وجیه‌اله شیرمحمدی دبیر جشنواره عکس «هشت» در پایان این مراسم ضمن ارایه گزارشی مختصر از روند سومین دوره این جشنواره و از اعلام آمادگی بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در همراهی و حمایت از چهارمین دوره عکس «هشت» ابراز خرسندی کرد و نوید انتشار فراخوان چهارمین دوره عکس «هشت» را در روزهای آتی داد.

سومین دوره جشنواره عکس «هشت» در سه بخش «جلوه‌های نشاط و شادی در تمام زوایای زندگی ایرانی اسلامی»، «جلوه‌های شادی در حرم رضوی و سایر بقاع متبرکه» و «همدلی اجتماعی» با حمایت بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط مجموعه نقش رویای بهشت در سال ۹۹ در گستره ملی به اجرا در آمد.

در این دوره از جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» ۴۹۱۰ عکس از ۶۲۸ عکاس به دبیرخانه ارسال و داوری آثار توسط مسعود زنده‌روح کرمانی، کیارنگ علایی و محمود مروتی انجام شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم