فراخوان طراحی نشانه‌های ورودی مناطق ۲۲گانه تهران

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

سازمان زیباسازی شهر تهران از هنرمندان، طراحان آثار شهری، مجسمه‌سازان و معماران دعوت می‌کند تا در طراحی نشانه‌های ورودی مناطق 22 گانه شهر تهران شرکت کنند.

فراخوان طراحی نشانه‌های ورودی مناطق ۲۲گانه تهرانبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، با توجه به ضرورت طراحی نشان‌های ورودی اعلان حوزه مرزی مناطق، سازمان زیباسازی شهر تهران در نظر دارد نسبت به اجرای طراحی نشانه‌های ورودی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران اقدام کند به همین دلیل از هنرمندان، طراحان آثار شهری، مجسمه‌سازان و معماران دعوت می‌شود با ارایه طرح متناسب در این فراخوان شرکت کنند.

توجه به ارتباط بصری طرح پیشنهادی با ویژگی‌های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی شهر تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و شرکت‌کنندگان باید نسبت به طراحی یک الگوی ثابت اقدام کنند. این الگو به عنوان نشانه ورود به مناطق قابل تکرار خواهد بود به همین دلیل در طرح و الگوی پیشنهادی باید علایم و نشانه‌هایی مانند لوگوی شهرداری تهران، شماره منطقه شهری به عنوان نشانه‌های ثابت لحاظ شوند.

طراح در صورت داشتن پیشنهاد دیگر برای بهبود طرح، می‌تواند نشانه‌های دیگری به این موارد اضافه و توضیحات لازم را در پروپوزال توجیهی ارایه کند. همچنین طرح پیشنهادی باید دارای حداکثر میزان دیده‌شوندگی باشد و حداقل ارتفاع در حالت واقعی باید ۲ الی سه متر در نظر گرفته شود که این موضوع باید در تناسبات طراحی لحاظ و ابعاد به صورت دقیق و مشخص در طرح گنجانده شود.

در مورد پیشنهاداتی که به صورت فایل نرم‌افزاری و یا تصویر ارایه می‌شوند، در صورت تایید ایده اولیه توسط شورای هنری، ارا‌ه ماکت پیش از صدور رای قطعی الزامی است.

اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی‌برداری از آثار هنرمندان ایرانی و خارجی از شرایط تایید طرح بوده و مد نظر داوران قرار می‌گیرد و مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه بر عهده پیشنهاد دهنده است. داوری و انتخاب طرح توسط اساتید در حوزه مجسمه‌سازی و طراحی و معماری شهری صورت خواهد گرفت و زمان ارایه تا ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹ است.

هنرمندان می‌توانند تصویر جانمایی (به صورت پیشنهاد)، ارایه ماکت (در صورت لزوم) یا طراحی سه بعدی را به نشانی الکترونیکی farakhanart@gmail.com ارسال کنند.

نشانی دبیرخانه، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، کوچه جمالی شرقی، پلاک ۱۲، عمارت عین‌الدوله، مدیریت آثار حجمی سازمان زیباسازی شهر تهران است و هنرمندان می‌توانند در صورت نیاز با شماره تلفن ۷-۲۲۹۶۹۷۴۴-۰۲۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت