رزومه هنرمندان برای شرکت در سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر بررسی شد

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

ساخت سردیس مفاخر این مرز و بوم موجب آشنایی مردم با مفاخر ایران و ارتقای سطح فرهنگی در جامعه می‌شود.

رزومه هنرمندان برای شرکت در سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر بررسی شدبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حسن خلیل آبادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران درباره برگزاری سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر گفت: در شرایط کرونایی ما به فعالیت‌های فرهنگی و هنری بیشتر احتیاج داریم و مهم‌ترین اقدام شهرداری این است که این نوع فعالیت‌ها را متوقف نکرده است. به کمک این سمپوزیوم می‌توانیم از مفاخر قدردانی کنیم و نشان دهیم که چقدر برای ما با ارزش هستند. البته این اقدامات شهرداری سبب آشنایی مردم با مفاخر و ارتقای سطح فرهنگی در جامعه می‌شود.

خلیل‌آبادی درباره دیدگاه‌هایی که درباره یک اثر هنری وجود دارد، بیان کرد: به طور کلی در علوم انسانی و فرهنگ و هنر دیدگاه‌های مختلف وجود دارد و هرشخص براساس دیدگاه خودش نسبت به یک اثر هنری نظر می‌دهد. شاید یک سردیس از نظر یک شخص هیچ شباهتی به هنرمند یا مفاخر مورد نظر نداشته باشد ولی از نظر شخص دیگر آن سردیس کاملا شبیه مفاخر مورد نظر باشد در نتیجه خالق اثر مهم است که به وسیله حس و حال خود هنر زیبایش را به دیگران منتقل کند. برای یک اثر هنری نباید برداشت‌های سطحی را با برداشت‌های حرفه‌ای مقایسه کنیم و در این مرحله باید نظرات هنرمندان برجسته همان بخش را بدانیم. ما باید راه خودمان را ادامه دهیم و هیچ مانعی نباید جلوی این اقدامات فرهنگی را بگیرد. در دوره‌های قبلی هم از این سمپوزیوم استقبال شد و واقعا مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت.

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر درباره بررسی روزمه هنرمندان در این دوره از سمپوزیوم خاطرنشان کرد: در این دوره سمپوزیوم علاوه بر اینکه مدیران سازمان زیباسازی رزومه هنرمندان را برای ساخت سردیس‌ها بررسی کردند، از آن‌ها خواسته‌اند که سردیس کوچکی نیز به عنوان ماکت بسازند تا توانایی مجسمه‌سازان بهتر سنجیده شود که به نظرم این اقدام درستی است زیرا هنرمند قبل از اینکه سردیس مورد نظر را بسازد قبل از آن دست خودش هم با آن چهره آشنا می‌شود و یک مرحله آزمون و خطا را می‌گذراند که خیلی خوب و سنجیده عمل شده است.

وی افزود: نام و نشانه‌های فرهنگی باید در سطح شهر دیده شوند و در مقابل دید مردم باشند تا مردم بدانند مفاخر این مرز و بوم چقدر با ارزش هستند و یاد و خاطره آن‌ها را باید زنده نگه داریم. بسیاری از این مفاخر برای جوانان الگو می‌شوند در نتیجه فضای شهری به سردیس هنرمندان و مفاخر نیاز دارد.

خلیل‌آبادی در پایان گفت: مهم‌ترین موضوع این است که در این زمینه از نظر و دیدگاه همه هنرمندان باید استفاده شود و همه با هم به یک نظر مشترک برسند و تک بعدی به این موضوع نگاه نشود؛ زیرا شهر متعلق به همه است و نباید سلیقه‌ای برخورد کنیم بلکه باید سلیقه همه را مد نظر داشته باشیم.

سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران با موضوع دانشمندان کشور، این روزها با حضور ۲۱ هنرمند مجسمه‌ساز به شکل آنلاین در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت