اجرای «خاطرات خانه‌ای که…» آغاز شد

به گزارش هنرآنلاین، آئین افتتاحیه نمایش «خاطرات خانه‌ای که…» یکشنبه ششم تیرماه در محل تماشاخانه سرو و با حضور حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره تئاتر فجر و از پیشکسوتان تئاتر مقاومت، حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، ابراهیم عزیزی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، ابوالفضل همراه بازیگر و غلامرضا کویتی پور از هنرمندان دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم از تلاش‌ها و زحمات امیر ارتش فرج‌الله براتپور و عباس رمضانی ۲ تن از فرماندهان و خلبانان دفاع مقدس توسط گروه نمایش «خاطرات خانه‌ای که …» قدردانی شد. غلامرضا کویتی‌پور بعد از تماشای نمایش «خاطرات خانه‌ای که …» ضمن قدردانی از عوامل نمایش رسالت هنر را بیان حقایق و ترسیم مقاومت‌های مردم ایران در زمان جنگ دانست.

وی بیان کرد: هنرمندانی که در حوزه انقلاب و دفاع مقدس فعالیت می‌کنند رسالت و زیبایی هنر را در مسیر بیان حقایق استفاده می‌کنند ولی در حقشان اجحاف شده و امکانات خوبی در اختیار آنها قرار نمی‌دهند. همچنین ابراهیم عزیزی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی بر مقاومت همیشگی مردم شریف کرمانشاه از زمان جنگ تاکنون تأکید کرد.

سپس امیر فرج‌الله براتپور ضمن بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس به مقاومت مردم ایران در دوران دفاع مقدس و با دست‌خالی اشاره کرد. وی نمایش «خاطرات خانه‌ای که …» را ترسیم درستی از شرایط آن روزهای دفاع مقدس دانست.

در پایان اشرفی کارگردان «خاطرات خانه‌ای که …» این نمایش را ادای دینی به مقاومت‌های مردم شریف کرمانشاه دانست و بیان کرد: نمایش نگاهی است به مقاومت مردمی که در زمان جنگ با عدم ترک محل زندگی‌شان مقاومت کردند، مردمی معمولی که شاید در حافظه تاریخی دفاع مقدس باقی نمانده باشند.

همچنین در این مراسم از پوستر «خاطرات خانه‌ای که …» رونمایی شد. این نمایش تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ در محل تماشاخانه سرو از ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه می‌رود و عوامل آن عبارتند از بازیگران: سیروس سپهری، رستا رضوی، حمیدرضا مرادی، بنیامین صیادی نیا، کیانا سپهری، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: جعفر غلام‌پور، طراح لباس و مدیرتولید: سمیرا حاجی فتحعلی، ساخت تیزر و ویدئوگرافیک: سپهرکشن فلاح، طراح گریم: زهره قنبری، طراح پوستر و بروشور: وهب رامزی، روابط عمومی و تبلیغات: سجاد رضایی مقدم، مدیر صحنه و اجرای دکور: سامان حاجی فتحعلی، ساخت آکسسوار: مریم حاجی شریفی، منشی صحنه: پانته‌آ کفائی شیرازمنش، دستیاران صحنه: نیما رحیمی، امیرعلی عبدی، هدیه مرادی.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم