مسافرآستانه: فراخوان چهلمین جشنواره تئاتر فجر این هفته منتشر می‌شود

گروه تئاتر هنرآنلاینشیوع ویروس منحوس کرونا از اواخر سال 1398 در سراسر دنیا، تمام فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و همچنین زندگی مردم جهان را تحت سیطره خود قرار داد و منجر به آن شده تا آداب زندگی تمامی مردم در سراسر دنیا به گونه‌ای دیگر پیش رود و جهانیان در تعامل با این ویروس، زندگی را با سبک دیگری پیش گیرند. بر این اساس فعالیت‌های فرهنگی هنری مستثنا نبوده و با آزمون و خطاهایی برآن بوده تا به حیات خود در این دوران ادامه دهد.

جشنواره بین‌المللی تئاترفجر که از مهمترین رویدادهای بین‌المللی کشور است و هر ساله در ایام دهه فجر میزبان فعالیت‌های یک ساله هنرمندان عرصه تئاتر است، سال گذشته در سایه شیوع این ویروس با تغییراتی نسبت به سال‌های پیش همراه شد.

حسین مسافرآستانه به عنوان سکاندار سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با تاخیری طولانی نسبت به سال‌های گذشته در یازده تیرماه به سمت دبیری این رویداد منصوب شد و فراخوان دو بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی و مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر را در بیست و سوم شهریور ماه و فراخوان دو بخش تئاتر صحنه‌ای و خیابانی اول مهرماه منتشر شد. بخش تئاتر ملل از این جشنواره حذف و بخش‌های دیگر به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد.

26 اسفند ماه سال گذشته نیز با حکم سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسافرآستانه به عنوان دبیر و عضو شورای سیاستگذازی چهلمین دوره از جشنواره تئاتر فجر منصوب شد. او طی گفت‌وگوهایی که با رسانه‌ها داشت، اعلام کرد فراخوان این دوره از جشنواره حدوداً تا پایان خرداد ماه منتشر خواهد شد. مسافرآستانه در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین در این باره گفت: فراخوان چهلمین دوره از جشنواره تئاترفجر آماده است و منتظر تائید آن از سوی قادر آشنا رئیس شورای سیاستگذاری این رویداد هستیم و پس از هماهنگی‌های ایشان با معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این فراخوان را در هفته جاری منتشر خواهیم کرد.

او درباره تمهیدات شورای سیاستگذاری جشنواره مبنی بر برگزاری بخش بین‌الملل چهلمین جشنواره تئاترفجر عنوان کرد: در این دوره از رویداد تئاترفجر، این بخش حذف نخواهد شد اما بسته به شرایط به صورت آنلاین یا حضوری و یا آنلاین و حضوری برگزار خواهد شد.

مسافرآستانه در پاسخ به این سوال که فراخوان کدام یک از بخش‌های جشنواره به زودی منتشر خواهد شد، اظهار کرد: طی یکی دو روز آینده فراخوان همه بخش‌های جشنواره به جز بخش خیابانی و دیگرگونه‌های نمایشی در دسترس قرار خواهد گرفت و فراخوان این دو بخش نیز در فرصتی بعدی منتشر خواهد شد.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم