«پیدایش» ویژه‌برنامه یک دهه صدای عشق و هنر در رادیو نمایش

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، در این برنامه با محمود زنده نام اولین مدیر این مجموعه و محسن سوهانی مدیر کنونی آن و همچنین هنرمندان رادیو نمایش درباره «پیدایش» این شبکه رادیویی گفت‌وگو شده است.

محمود زنده نام که اولین مدیر رادیو نمایش است درباره پیدایش این شبکه رادیویی خاطرنشان کرد: آن زمان در راستای توسعه سازمان صدا و سیما تعدادی شبکه جدید تشکیل شده بود که رادیو نمایش نیز یکی از آنها بود و راه اندازی آن به دلیل پیچیدگی ساختار نمایش، تلاش مضاعفی را می‌طلبید.

وی افزود: آن سال‌ها مدیر طرح و برنامه شبکه دو تلویزیون بودم و از من دعوت شد که مسئولیت اداره کل هنرهای نمایشی رادیو را قبول کنم. این اداره کل نمایش‌های مختلف رادیویی را در زمان‌های مختلف برای شبکه‌های مختلف رادیو تولید می‌کرد و در مقطعی سازمان به این نتیجه رسید که یک شبکه مختص نمایش‌های رادیویی راه‌اندازی شود تا اینکه پس از تلاش‌های بسیار در تیرماه سال 90 این رادیو افتتاح شد.

زنده نام گفت: ده سال است که رادیو نمایش با وجود فراز و فرودها به حیات خود ادامه می‌دهد و امیدوارم با حضور پویا، جوان‌گرا و تلاش آقای دکتر سوهانی که از مدیران جوان این مجموعه هستند و همینطور صداقت و تعهدی که از آقای بخشی زاده معاون صدا سراغ دارم، رادیو نمایش قوت بیشتری بگیرد وبه امید خدا گام‌های بعدی این شبکه رادیویی در دهه دوم مستحکم‌تر و قوی‌تر برداشته شود.

در ادامه محسن سوهانی، مدیر کنونی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش افزود: مدتی بود که رادیو نمایش از دوران اوج آغازینش فاصله گرفته بود و به عنوان مدیر این شبکه اولین گام این بود که دلیل آن را جستجو کنم که پس از مخاطب سنجی و مرور تماس‌ها و پیام‌های مردمی متوجه شدم عمده نظرات مردم نیز همین است.

مدیر رادیو نمایش ادامه داد: رادیو نمایش ده ساله شد اما پدیده نمایش‌های رادیویی و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو سن و سال قدمتی 80 ساله دارد و در حال حاضر برنامه اصلی ما این است که این میراث معنوی و فرهنگی جان تازه‌ای بگیرد.

وی تأکید کرد: خبر خوشی که می‌توانم در سالگرد رادیو نمایش به هنرمندان این مجموعه بدهم آن است که به همراه معاون محترم صدا پی گیر مطالبات به حق هنرمندان این مجموعه هستم و امیدوارم بتوانیم هم دین این عزیزان را ادا بکنیم و هم اینکه رادیو نمایشی خلاق، پویا و به روز داشته باشیم.

مستند «پیدایش» همزمان با ویژه برنامه رادیویی به همین نام، ساعت 18 امروز در اینستاگرام رادیو نمایش منتشر می‌شود. این فیلم در فضای مجازی رادیو نمایش به کارگردانی امیر شعیبی و اجرای میثم کریمی تهیه و تولید شده است.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم