جدیدترین اخبار از سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی ویژه توانمندی‌های دانشجویان دختر

گروه مد و لباس هنرآنلاین: اردیبهشت ماه امسال بود که فراخوان سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی با هدف الگوسازی در زمینه مد و لباس در حوزه‌های زندگی اجتماعی دانشجویان، افزایش غرور ملی، ایجاد زمینه‌های ورود دانشجویان دختر به فضای کسب و کار در حوزه مد و لباس و صنایع دستی و حمایت از طراحان نوپا و دانشجو در راستای کارآفرینی و ایجاد اشتغال و تقویت امید به آینده از سوی معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز منتشر شد.

 

اکنون  مهلت ارسال آثار سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع‌دستی ویژه توانمندی‌های دانشجویان دختر تا پنجم تیرماه امسال تمدید شده و علاقه‌مندان تا این تاریخ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه نمایشگاه ارسال کنند.

 

به هر روی در سال‌های اخیر ساماندهی هدفمند حوزه مد و لباس همواره مورد توجه برنامه‌ریزان کلان فرهنگی بوده و مسئولین حوزه‌های مربوطه در تلاش بوده‌اند تا راهکاری کلیدی برای جهت‌دهی در راستای هنجارهای شرعی و عرفی کشور پیدا کنند.

یکی از اقشار مهم و تاثیرگذار در این حوزه دانشجویان هستند که به عنوان قلب جامعه الگوی اجتماعی سایرین واقع می‌شوند. بنابراین در صورت برنامه‌ریزی صحیح و جهت‌دهی مناسب پوشش این قشر، می توان شاهد اثرات مثبتی بر روی سطح فرهنگی به ویژه پوشش جامعه بود.

همچنین می‌توان به اهمیت هنرهای سنتی و صنایع دستی به عنوان هنر ملی و بومی در طراحی و تزئین و جذاب و خاص نمودن پوشاک ایرانی اسلامی و همچنین تأثیر آن بر تقویت تولید ملی اشاره کرد که به قطع تولیدکننده‌های ایرانی با شناخت از جایگاه اجتماعی مرد و زن ایرانی می‌توانند با بهرگیری از این هنرها پوشاکی شکیل و باکیفیت، مناسب اندام و روحیه مخاطب خود عرضه کند.

سومین دوره از نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی در نظر دارد تا در سطح ملی، طراحان و هنرمندان را تشویق کرده تا به این امر مهم ارج نهاده و در جهت گسترش فرهنگ اصیل ایرانی راه‌گشایی کرده و بستر شناخت هویت ایرانی را از طریق هنر خود فراهم بیاورند.

توجه به الگوها و سبک‌های اصیل و نوین ایرانی اسلامی در پوشش مبتنی بر نمادهای فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی، معرفی وجهه مدرن هنر ایرانی در هنرهای پوشیدنی، مدرن‌سازی پوشش‌های سنتی و قومی و ترویج فرهنگ محیط زیستی در استفاده از متریال دوستدار محیط زیست و یا قابل بازیافت نیز از جمله رویکردهای این رویداد عنوان شده است. 

بخش های رقابتی این دوره از نمایشگاه شامل سه بخش طراحی، الگوسازی و دوخت لباس بانوان با استفاده از بروز رسانی یا استفاده مدرن از دست بافته‌ها و رودوزی‌های سنتی کشور، طراحی، الگوسازی و دوخت لباس‌های بانوان با تمرکز بر لباس‌های قومی (بروز رسانی یا استفاده مدرن از لباس‌های اقوام با توجه به کاربرد الگوی آنها با ذکر شناسنامه کار) و هنرهای پوشیدنی شامل تولیدات صنایع دستی مرتبط با مد و لباس (زیورآلات، کیف، کفش، کمربند و …) است.

ثبت‌نام دانشجویان در این رویداد از طریق سامانه به آدرس www.fhne.ir امکان‌پذیر بوده و مهلت ثبت‌نام علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد تا پنجم تیرماه تمدید شده است. پیش از این مهلت ارسال آثار این نمایشگاه تا پایان خردادماه اعلام شده بود.

علاقه‌مندان می‌توانند نشست های آموزشی، اخبار و اطلاعیه‌های این نمایشگاه را از مسیر www.instagram.com/fhne.ir  دنبال کنند.

سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی به همت معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز، تابستان ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم