خوانشی متفاوت از آثار اندی وارهول

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

نمایشگاه «پرسونا» مجموعه آثار اندی وارهول با کیوریتوری امیر راد در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شد.

خوانشی متفاوت از آثار اندی وارهولبه گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا، نمایشگاه «پرسونا» مجموعه آثار اندی وارهول با کیوریتوری امیر راد عصر سه‌شنبه ۲۵ خرداد ماه در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شد.

هادی مظفری مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با تشکر از امیر راد گفت: این چهارمین نمایشگاه موزه از زمان بازگشایی پس از تعمیرات و بازسازی است.

به گفته وی، مخاطبان موزه اشتیاق دارند که آثاری از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش دربیاید و این تقاضا همیشه از موزه وجود داشته است.

او درباره سیاست موزه در سال جدید بیان کرد: به جای برگزاری چهار نمایشگاه در طول سال حداقل ۸ نمایشگاه در موزه برگزار خواهد شد که چهار تا از این نمایشگاه‌ها از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر و چهار تا مربوط به هنرمندان معاصر یا نمایشگاه‌های پژوهشی مانند «نهان بر عیان» یا مربوط به آثار خارجی خواهد بود.

امیر راد کیوریتور نمایشگاه «پرسونا» تشریح کرد: نمایشگاه حاضر شامل مجموعه آثار اندی وارهول از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر‌ است. در مجموع ۲۸ اثر یا ۷ مجموعه اثر در این نمایشگاه حضور دارد. همچنین ۲ فیلم از وارهول هم در این‌ نمایشگاه معرفی و نمایش داده می‌شود.

او با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه اتفاق مبارک و فرخنده ای‌ست، عنوان کرد: ما برای اینکه در هنرمان یک رفتار معاصر داشته باشیم به خوانش‌های معاصر از آثار این مجموعه روی آوردیم. بازدید از این این نمایشگاه فقط بازدید از آثار نیست بلکه دعوت به خوانشی دگرگون از آثار است برای اینکه مخاطبان معنا و مفهوم دیگری از آثار دریافت کنند و شناخت بیشتری از هنرمند داشته باشند.

راد در پایان از تلاش مسئولان و همکاران موزه هنرهای معاصر در برگزاری این نمایشگاه تشکر کرد و گفت: این اتفاق برای اینکه تبدیل به نمایشگاه شود مسیر طولانی را طی کرده است. از روند فکری و ایده ابتدایی کار تا روند اجرایی آن عملی نمی‌شد مگر با کمک‌های تیمی که در موزه هنرهای معاصر تهران حضور دارند. برای برگزاری ۲ نمایشگاه «پرسونا» و «نهان بر عیان» فعالیت شبانه‌روزی انجام شده است تا به نتیجه برسند.

نمایشگاه «پرسونا» تا یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ همه روزه بجز شنبه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در موزه هنرهای معاصر تهران واقع در تهران، خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله میزبان علاقه‌مندان است.

ندا زنگینه

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت