۱۹۰۴ اثر به نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران رسید/ حضور پررنگ بانوان در رویداد

دبیرخانه نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران از ارسال ۴۴۱۱ اثر از ۱۹۰۴ هنرمند به بخش «سراسرنما» این رویداد خبر داد.

۱۹۰۴ اثر به نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران رسید/ حضور پررنگ بانوان در رویدادبه گزارش صبا به نقل از دبیرخانه نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران، نهمین دوره دوسالانه ملی نقاشی ایران در سه بخش «سراسرنما» (panorama)، «گفتگو» (forum) و «کیوریتوریال» (curatorial) برگزار خواهد شد.

۱۴۳۳ شرکت کننده در نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران بانوان هستند که در مقایسه با ۴۷۱ نفر از مردان در این رویداد، سهم ۷۵ درصدی شرکتکنندگان را به خود اختصاص دادند.

۸۱۱ نفر از این شرکت‌کنندگان دارای مدارک کارشناسی هستند که بالاترین حجم ارسال‌کنندگان آثار را تشکیل دادند و به ترتیب ۷۶۵ شرکت‌کننده دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۸۴ نفر با مدرک دیپلم، ۹۰ نفر با مدرک فوق دیپلم و ۵۴ نفر با مدرک دکتری آثار خود را به نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران ارسال کردند.

استان تهران با ۱۰۱۳ شرکت کننده همچون سال‌های گذشته بیشترین تعداد استقبال از این رویداد را به خود اختصاص داده است و به ترتیب استان البرز با ۱۴۰ نفر، اصفهان با ۱۱۹ نفر، خراسان رضوی با ۹۰ نفر، فارس با ۷۳ نفر، مازندران با ۶۷ نفر، گیلان با ۵۴ نفر، آذربایجان شرقی با ۴۷ نفر، کرمان با ۳۶ نفر، خوزستان با ۳۱ نفر، سمنان با ۲۴ نفر، زنجان با ۲۱ نفر، همدان با ۱۹ نفر، قزوین با ۱۸ نفر، یزد با ۱۸ نفر، کردستان با ۱۶ نفر، کرمانشاه با ۱۵ نفر، قم با ۱۳ نفر، لرستان با ۱۳ نفر، اردبیل با ۱۲ نفر، آذربایجان غربی با ۱۰ نفر، بوشهر با ۹ نفر، هرمزگان با هشت نفر، مرکزی با هفت نفر، ایلام با ۶ نفر، چهارمحال بختیاری با ۶ نفر، سیستان و بلوچستان با پنج نفر، کهگیلویه و بویراحمد با پنج نفر، خراسان شمالی با چهار نفر، گلستان با چهار نفر و خراسان جنوبی با یک نفر در این رویداد حضور دارند.

آثار بخش «سراسرنما» که از طریق فراخوان دریافت شد، با هدف اعتلای رسانه نقاشی به طور خاص و هنرهای تجسمی به طور عام در کنار ایجاد بستری برای نمایش بخشی از صحنه هنر ایران در حوزه هنرهای تجسمی برای زمینه‌سازی رشد و بالندگی هنرمندان ایران و همچنین رشد فرهنگ بصری مخاطبان در سطوح مختلف جامعه و گسترش ظرفیت بیان هنری برگزار می‌شود.

انتخاب آثار برای شرکت در بخش «سراسرنما»ی دوسالانه طی ۲ مرحله انجام می‌شود که آمار ارسال‌کنندگان در این گزارش اعلام شد و مرحله انتخاب نهایی هنرمندان، پس از مرحله داوری از سوی دبیرخانه  اطلاع‌رسانی خواهد شد و پذیرش اثر در این مرحله به معنای راهیابی اثر به نمایشگاه بخش «سراسرنما»ی دوسالانه نیست.

آثار رسیده به دبیرخانه این دوره از دوسالانه در اختیار هیات انتخاب قرار گرفته و آن‌ها از ۲۰ تا ۲۴ خردادماه جاری به صورت فردی آثار را انتخاب کرده و در روزهای ۲۵ و ۲۶ خرداد به صورت حضوری و با رای جمعی آثار را برای حضور در این رویداد در محل موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر انتخاب خواهند کرد.

انجمن هنرمندان نقاش ایران با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر بخش «سراسرنما» نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران را در شهریورماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه برگزار خواهد کرد.

اعضای هیات انتخاب این دوره از دوسالانه نقاشی عبارتند از فرح اصولی، علیرضا آدم‌بکان، فریدون امیدی، بهزاد حاتم، داریوش حسینی، رزیتا شرف‌جهان، علی نصیر.

انتهای پیام/

 

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم