fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

توصیه یک مشاور خانواده درباره دوخت‌های سنتی و سوزن‌دوزی‌ |‌ نقش هنر در کاهش تنش‌های خانوادگی و اجتماعی

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

گروه مد و لباس هنرآنلاین: بنفشه شجاع، هنرمند فعال در عرصه دوخت‌های سنتی و مشاور خانواده، درباره نقش و اهمیت سایر رشته‌های هنری به‌ویژه صنایع‌دستی و در رأس آن‌ دوخت‌ها و سوزن‌دوزی‌های سنتی در مواجهه با مشکلات گوناگون ازجمله پاندمی کرونا و عوارض ناشی از آن به خبرنگار هنرآنلاین گفت: با بررسی شرایط حاکم بر بانوان ایرانی از دیرباز درمی‌یابیم که به دلیل وجود یک موهبت خدادادی یعنی غریزه هنری در اغلب آن‌ها و همچنین علاقه وافر ذاتی به خلق کردن، موضوع پرداختن به جریانات هنری، همواره در نهاد خانواده‌های ایرانی وجود داشته و حتی اگر این طیف از جامعه فرصت تحصیل در رشته‌های تخصصی دیگر را می‌یافت، بااین‌حال بخش اعظمی از رسالت خود را در عرصه هنر جستجو می‌کرد.

او تصریح کرد: همین امر مسبب آن بود که علی‌رغم کمبود امکانات و مشکلات متعدد در مسیر زندگی، بااین‌حال روحیه شکرگزاری و همچنین اعتمادبه‌نفس در آن‌ها زنده می‌ماند و با تکیه‌بر همین نعمات، فرزندانی مفید و مؤثر برای جامعه از دامن این مادران تربیت می‌شد.

شجاع با اشاره به اینکه در شرایط کنونی و با توجه به زندگی ماشینی موجود به‌ویژه در دو دهه اخیر، بسیاری از تنش‌های خانوادگی و اجتماعی ناشی از دور شدن مردم از مقولات هنری و معنویات متأثر است اذعان داشت: بدون شک درگیر شدن انسان‌ها با طیف وسیعی از معضلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ناخودآگاه آن‌ها را از بسیاری امور هنری دور می‌کند اما باکمی تأمل می‌توان به مهم رسید که مقوله هنر، نقطه آغازی برای توجه به خویشتن و تلاش برای اثرگذاری بیشتر بر محیط پیرامون است.

این مشاور خانواده در ادامه با اشاره به روحیه قوی در میان طیفی از مردمان کشورمان ازجمله بانوان منطقه سیستان و بلوچستان بیان کرد: این زنان مصداق صبر و بردباری در دل بسیاری از مشکلات و کمبودها هستند که علی‌رغم تمام مشکلات، روح و جان خود را به تاروپود پارچه گره می‌زنند و از بستر همین روحیه هنری و خلق آثار کم‌نظیر در زمینه سوزن‌دوزی‌های ناب که در سراسر جهان به‌عنوان میراث فرهنگی و هنری این سرزمین زبانزد هستند، بر مشکلات فائق می‌آیند چراکه اساساً هنرمندان عرصه صنایع‌دستی، درک بهتری از نوع مواجهه با سختی‌ها دارند.

شجاع در خاتمه گفت: من همواره به مراجعانم توصیه می‌کنم که در قدم نخست هر آنچه بدان فکر می‌کنند را روی کاغذ بنویسند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند که به سرعت از انزوا خارج شوند و با اعتمادبه‌نفس و داشتن روحیه استقلال‌طلبی، مسیر هنر را از قلم‌زدن و در ادامه انجام اموری هنری همچون دوخت‌های سنتی به سمت اعتلای خود و خانواده دنبال کنند.

منبع:/http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email